83% українців отримують пенсію нижче фактичного прожиткового мінімуму

82,7% пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис. грн, що нижче фактичного прожиткового мінімуму.

Об этом сообщает Роспрес

Про це повідомляє прес-служба Міністерства соціальної політики.

“82,7 відсотка пенсіонерів отримують пенсію до 4 тис грн, а це нижче фактичного прожиткового мінімуму, є ключовою проблемою, яка потребує вирішення”, – каже заступник міністра соцполітики Наталія Ненюченко.

При наявності обмеженого фінансового ресурсу солідарної пенсійної системи, тіньової зайнятості, тіньової виплати заробітної плати та з огляду на те, що лише 5% працюючих беруть участь в системі недержавного пенсійного забезпечення (при цьому більшість платять внески нерегулярно і в недостатньому розмірі), рівень пенсійного забезпечення майбутніх пенсіонерів буде знижуватися.

Українці зможуть отримувати дві пенсії. Про це сказано в законопроекті № 2683 “Про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”. До існуючої, солідарної, пенсійній системи додасться ще одна – накопичувальна.

У лютому Пенсійний фонд назвав середній розмір пенсій для різних категорій громадян: за віком – 3064 грн (отримують 75,4% пенсіонерів).

Пенсійний фонд України затвердив показник середньої заробітної плати за грудень 2019 року. За даними ПФУ, показник середньої заробітної плати в цілому за 2019 рік склав 9205,19₴Джерело статті: “http://factor-news.info/83-ukrayintsiv-otrymuyut-pensiyu-nyzhche-faktychnogo-prozhytkovogo-minimumu/”