Греція видала Франції російського хакера Винника


Підозрюваного в кіберзлочини росіянина Олександра Винника екстрадували з Греції до Франції. Грецька адвокатка росіянина Зої Константопулу повідомила журналістам у четвер, 23 січня, що її клієнт госпіталізований до паризької лікарні Hotel Dieu, передає "Інтерфакс".

За словами адвокатки, французька влада ще не надали можливості її французькій колезі поспілкуватися з Винником.

У грудні Міністерство юстиції Греції ухвалило рішення про послідовну екстрадиції Олександра Винника до Франції, США та Росії.

Спершу Винника мають видати Франції для розгляду висунутих там йому звинувачень. Після суду Франція повинна повернути Винника до Греції, куди за ним повинні прибути представники правоохоронних органів США. Після суду Сполучені Штати також повинні повернути Винника до Греції. Потім передбачається його екстрадиція до Росії.

Росіянина Олександра Винника затримали в Греції 25 липня 2017 року за запитом США. У Сполучених Штатах росіянина звинувачують у відмиванні від 4 до 9 млрд доларів, отриманих в результаті незаконних обмінних операцій з використанням кріптовалюти.

Екстрадиції Винника запросили США, Франція і Росія. У листопаді 2018 року росіянин в афінській в’язниці оголошував голодування, вимагаючи не видавати його західним державам.

У листопаді 2019 року у Верховному суді Греції завершилися слухання у справі Винника.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/greciya-vidala-franciyi-rosiyskogo-hakera-vinnika-336501_.html”