У Мінкульті розповіли, що буде з тваринами із державних цирків


Міністерство культури, молоді та спорту підписало Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Фельдман Еко-Парк». Це дозволить тваринам з державних цирків жити в екопритулках та екопарках. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Передбачається, що ГО зобов’язуються розмістити тварин у гідних умовах, які відповідають вимогам кожного виду, доглядати за цими тваринами й надавати ветеринарну допомогу. Також організація буде вести реєстр утримуваних тварин і звітувати про їхній стан.

У Меморандумі йдеться про «спільні зусилля, спрямовані на гуманізацію в Україні розважальної діяльності, про необхідність захисту тварин від жорстокого поводження, їх захист та створення належних умов утримання».

Також, як повідомляється, документ окреслює співпрацю в питанні передачі тварин, які перебувають на балансі Національного цирку до «Фельдман Еко-Парк». Заступниця міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк назвала цей Меморандум «прекрасним прикладом державно-приватного партнерства».

«Наше зацікавлення як Міністерства не просто припинити використовувати тварин у розважальних програмах, ми думаємо і про те, що буде потім з цими тваринами. Нас цікавить їхня доля», — уточнила вона.

У відомстві уточнили, що мають намір до кінця 2020 року заборонити використання тварин у цирках.

У листопаді 2019-го в Міністерстві енергетики та захисту довкілля заявили, що передадуть тварин, які сьогодні перебувають на балансі державних циркових підприємств, до заповідників, зоопарків та притулків.

Зазначимо, законопроєкт №9453 щодо заборони використання тварин у цирках відкликаний через припинення повноважень Верховної Ради восьмого скликання.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/ukraine/u-minkulti-rozpovili-scho-bude-z-tvarinami-iz-derzhavnih-cirkiv-383579”