Вчені виявили останки лісів, які росли майже 400 мільйонів років тому: фото

У США, в гірському кар’єрі на хребті Катскілл в штаті Нью-Йорк були виявлені скам’янілі останки стародавнього лісу, знахідка датована віком 386 млн років — кінцем девонського періоду.


Про це вчені з США повідомляють в статті, оприлюдненій в журналі Current Biology.


Так, коріння голонасінних рослин вдалося ідентифікувати серед скам’янілостей.


За словами Вільяма Штейна і його колег, знахідка відсуває час появи перших лісів на мільйони років в минуле.


Останки древніх рослин знаходять в кар’єрі пісковиків під Каїром, штат Нью-Йорк, ще з 1960-х, однак деякі зразки стали видимі через ерозію лише зараз.


Вчені ідентифікували там фрагменти коренів археоптерис (Archaeopteris), і ранніх папоротніковідних Eospermatopteris, а також ще один невідомий рослина. Археоптерис, за словами вчених, дали "початок майбутнім сучасним лісах", вони одними з перших на планеті, відрощували довге коріння для всмоктування води і мінеральних речовин.

Також вчені розповіли, що поруч з останками стародавнього лісу виявили скам’янілі кістки пізнедевонської риби — мабуть на цій території раніше була водойма. Багато в чому, це і стало причиною, чому унікальні зразки стародавнього лісу збереглися.


Як повідомляв "Апостроф", раніше на Близькому Сході археологи знайшли рідкісний артефакт — старовинні намиста зі справжніх людських зубів, віком близько 9 тисяч років.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2019-12-21/uchenye-obnaruzhili-ostanki-lesov-kotorye-rosli-pochti-400-millionov-let-nazad-foto/183696”