Депутатська група “Довіра”. Хто буде лобіювати інтереси Веревського-Хомутинника у парламентіУ Верховній Раді створили нову депутатську групу “Довіру”. Про це спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив у сесійній залі.


У зазначену депутатські групу увійшли 17 народних депутатів. Джерела ІНФОРМАТОРа у парламенті повідомляють, що “Довіра” створена в інтересах аграрного олігарха, президента холдингу “Кернел Групп” Андрія Веревського.

Ця інформація може бути підтверджена тим, що голова групи Кулініч Олег Іванович був помічников Андрія Веревського, коли той був народним депутатом Верховної Ради V та VI скликання від “Блоку Юлії Тимошенко”.


Також у вересні 2017 року представники міжнародної організації Transparency International представили дослідження, згідно якого 9% народних депутатів України мають конфлікт інтересів, поєднуючи політичну діяльність і бізнес.


В дослідженні також фігурує Олег Кулініч – члена аграрного комітету ВР Верховної Ради Х скликання, якого міжнародна організація вважає лобістом компанії “Кернел” у парламенті.


Крім Веревського, співзасновником “Кернел Групп” є Віталій Хомутинник. Саме Хомутинник намагався внести зміни в бюджет на 2016 рік, що стосуються двох податкових реєстрів на повернення ПДВ.


У перший реєстр мали б увійти претенденти на на автоматичне відшкодування, частка експорту яких не менше 40%. У другий реєстр – всі інші компанії. Компанія “Кернел” потрапила б у перший реєстр і була б головним претендентом на повернення ПДВ.


Наразі “Довіра” є, по суті, копією групи “Відродження” Віталія Хомутинника. Але свою діяльність вона направить виключно на захист бізнес-інтересів “Кернел Групп” в агрорному секторі. Безумовно, їй вигідно буде виступати за відкритий ринок землі.


Антон Візковський


для ІНФОРМАТОРа


Джерело статті: “https://informator.press/deputats-ka-hrupa-dovira-khto-bude-lobiiuvaty-interesy-verevs-koho-khomutynnyka-u-parlamenti/”