З’явилося відео зносу паркану незаконної забудови у столичному парку “Крістерова Гірка”

У четвер, 5 грудня, група місцевих мешканців спільно з громадськими активістами демонтувала паркан незаконної забудови у місті Києві по вулиці Вишгородській, 47Ж.


Кореспондент ІНФОРМАТОРа відвідав акцію протесту.


Близько півтори сотні громадян демонтували паркан незаконної забудови, який був зведений навколо парку “Крісторова Гірка”. Окрім руйнування паркану, учасники акції запускали салюти та кидали петарди у бік нелегальної огорожі.

Правоохоронці прибули на місце події, однак діям місцевих мешканців поліцейські не перешкоджали.Історія з Крістеровою гіркою почалася ще в 2007 році, коли земельна ділянка площею 1,09 гектара була передана в оренду для “будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку з об’єктами соціально-громадського призначення та підземним паркінгом”. У 2017 році договір продовжили до травня 2022 року.Рішення прийняли незаконно, оскільки ділянку за фактом передали за відсутності затвердженого ДПТ і з порушенням Генерального плану.Два роки тому почалася активна фаза протистояння, коли 29 грудня представники забудовника за один день встановили паркан і спиляли більше 300 дерев. Активісти перекривали дороги, виходили на акції протесту і в кінці кінців знесли паркан. Підготовку до будівництва тимчасово зупинили.31 жовтня 2019 року забудовник несподівано активізувався: на території швидко поставили паркан, привезли техніку і “тітушок”. Як виявилося, компанія надала нову дозвільну документацію, видану в КМДА.В листопаді активісти та місцеві мешканці повели акцію протесту проти забудови парку “Крістерова Гірка” та висадили декілька сотень дерев.Нагадаймо, раніше ІНФОРМАТОР писав, що кияни вимагають від столичної влади зупинити нищення забудовником парку “Крістерова гірка”. Окрім цього вони провели висадку декілька сотень дерев задля збереження столичної рекреаційної зони.


Фото, відео – Роман Пєтушков і Дмитро Шутаєв


для ІНФОРМАТОРа


Джерело статті: “https://informator.press/z-iavylosia-video-znosu-parkanu-nezakonnoi-zabudovy-u-stolychnomu-parku-kristerova-hirka/”