Три партії виступили із спільною заявою щодо недопущення порушення національних інтересів України

Три партії виступили із спільною заявою щодо недопущення порушення національних інтересів України


Заяву підписали лідери політичної партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко, партії «Голос» Святослав Вакарчук та Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юля Тимошенко


Політичні партії «Європейська солідарність», «Голос» і ВО «Батьківщина» зробили спільну заяву щодо недопущення порушення національних інтересів України напередодні зустрічі в нормандському форматі. Про це члени фракцій цих партій оголосили під час виступу з трибуни парламенту у вівторок.


«Шановні українці! Виклики, які стоять перед Україною напередодні «нормандської» зустрічі, можуть поставити під ризик саму українську державність. Тому ми проголошуємо: ні капітуляції! І задля недопущення реалізації сценарію Путіна в Україні політичні партії «Європейська солідарність», «Голос» і Всукраїнське об’єднання «Батьківщина» ухвалили спільну заяву — заяву щодо недопущення порушення національних інтересів України», — оголосив член фракції «Європейська солідарність» Андрій Парубій.
«Главком» приводить текст заяви повністю:


Заява щодо недопущення порушення національних інтересів України


«Усвідомлюючи ризики для безпеки і національних інтересів України, реалізації європейського і євроатлантичного вибору Українського народу, які виходять із триваючої агресії російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у Нормандському форматі принципових позицій, «червоних ліній», порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні.


Жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації.


Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу.


Жодних політичний дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації. Зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном.


Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну.


Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.


Політичні сили вимагають забезпечення принципу – спершу безпека, включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України.


Повернення контролю України над українсько-російським кордоном.


У зв’язку з цим координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих червоних ліній і дотримання національних інтересів нашої держави.


І закликаємо усі державницькі партії і громадські організації долучитися до спільної боротьби по захисту України».


Заяву підписали лідери політичної партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко, партії «Голос» Святослав Вакарчук та Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юля Тимошенко.


  • 0
    0
  • Розсилка


3 грудня відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони напередодні зустрічі лідерів країн Нормандського формату — Зеленський терміново скликає РНБО перед «нормандською зустріччю»
3 грудня відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони напередодні зустрічі лідерів країн Нормандського формату


Про скликання Ради нацбезпеки повідомив глава МВС


Президент Володимир Зеленський планує провести засідання Ради національної безпеки та оборони України перед зустріччю у «нормандському форматі». Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час конференції Української асоціації представниць правоохоронних органів у вівторок, 3 грудня.


Аваков повідомив, що змушений покинути конференцію через скликання РНБО.


«Президент збирає РНБО, готуємось до зустрічі в «нормандському форматі», — сказав Аваков.


Він також повідомив про підготовку зустрічі з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором. «У нас сьогодні буде зустріч із послом Тейлором», — сказав Аваков.


Саміт Нормандської четвірки відбудеться 9 грудня в Парижі. У ньому братимуть участь Зеленський, Путін, канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон.


Зеленський 27 листопада в Вільнюсі заявив, що готовий до двосторонніх переговорів з Путіним у рамках «нормандської зустрічі».


Напередодні у Кремлі заявили, що Путін і Зеленський поспілкуються «так чи інакше».


Віцепрем’єрміністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба заявив, окрема зустріч президента України Володимира Зеленського і президента РФ Володимира Путіна можлива.


Читайте також:

«9 грудня ми побачимо, чи хоче Росія завершити війну». Інтерв’ю Володимира Зеленського західним ЗМІ

Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/tri-partiji-vistupili-iz-spilnoyu-zayavoyu-shchodo-nedopushchennya-porushennya-nacionalnih-interesiv-ukrajini-644225.html”