США мають намір ввести санкції проти "Північного потоку – 2" до 25 грудня – ЗМІ

За даними ЗМІ, "Північний потік 2" введуть в експлуатацію не раніше ніж навесні 2020 року

Сполучені Штати мають намір запровадити санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік – 2", до 25 грудня. Про це, посилаючись на свої джерела, написала 30 листопада німецька газета Bild.

За даними видання, під санкції, які обмежать доступ до американського ринку, насамперед може потрапити швейцарська компанія Allseas, що спеціалізується на укладанні труб і кабелів під водою. Також до цього переліку, ймовірно, занесуть німецькі компанії, які працюють із "Газпромом" і беруть участь у будівництві газопроводу.

Газета пише, що глава комітету Сенату США з міжнародних відносин Джим Ріш підтвердив цю інформацію журналістам під час конференції з безпеки в Галіфаксі (Канада).

Ріш говорив, що положення про санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік – 2", буде занесено до оборонного бюджету США на 2020 рік.

"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв’язати Росію з Німеччиною по дну Балтійського моря. Довжина маршруту – понад 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м³ газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п’ять європейських компаній: англійсько-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.

Влада України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважає "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.

У 2018 році Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не дозволяла. Через це оператор проєкту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. 30 жовтня 2019 року Данське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік – 2", що проходить по континентальному шельфу Данії.

У "Газпромі" прогнозували, що "Північний потік – 2" введуть в експлуатацію до кінця 2019 року, однак через позицію Данії газопровід зможуть запустити не раніше ніж навесні 2020 року, писали "Ведомости".

31 липня 2019 року комітет Сенату США з міжнародних відносин затвердив законопроєкт республіканця Теда Круза про санкції проти компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік – 2". У документі відображено стурбованість групи законодавців США тим, який вплив Росія має в Європі. У Nord Stream 2 AG уточнили, що оператор займається оцінкою документа. У Nord Stream 2 AG потім заявили, що будівництво газопроводу буде завершено, незважаючи на загрозу санкцій із боку Сполучених Штатів.

30 жовтня заступник держсекретаря США Джон Салліван зазначив, що Штати перешкоджатимуть будівництву газопроводу "Північний потік – 2". 20 листопада Круз заявив у Сенаті США, що введення в експлуатацію газопроводу "Північний потік – 2" можна затримати за допомогою санкцій.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/-ssha-majut-namir-vvesti-sanktsiji-proti-pivnichnogo-potoku-2-do-25-grudnja-zmi-1468962.html”