NASA показало вражаюче фото шторму на Марсі

Відправлені на Марс в минулому році апарати NASA зафіксували так звану "пилову вежу" — марсіанське торнадо, що погубило марсохід Opportunity.


Дослідники NASA оприлюднили фотографію цього стихійного явища, масштаби якого за земними мірками виявилися вражаючими.


У NASA описують дане явище як "стовпи пилу з високою щільністю, що здіймаються до хмар", яке виникає, як правило, під час глобального марсіанського шторму. Хвіст такої "вежі" може досягати в висоту понад 80 кілометрів, а ширини верхньої воронки пилового стовпа вистачило б, щоб покрити сьомий за величиною штат США Невада, розмір якого становить 286 367 квадратних кілометрів.Під час шторму пил піднімається над поверхнею Марса на висоту до 56 кілометрів, а лінійний розмір самої бурі за мірками нашої планети може охоплювати всю площу США.


Вчені припускають, що до зникнення річок і озер з поверхні червоної планети можуть бути причетні "пилові вежі", які витягли воду у верхні шари порівняно тонкої марсіанської атмосфери.


Як повідомляв "Апостроф", раніше планетоход Curiosity виявив незвичайні викиди кисню на Марсі, це явище спантеличило вчених на Землі.


Джерело статті: “https://apostrophe.ua/ua/news/society/science/2019-11-28/nasa-pokazalo-vpechatlyayuschee-foto-shtorma-na-marse/181535”