У НАБУ відреагували на заклик Зеленського дзвонити на їхню «гарячу лінію»

Рада громадського контролю при НАБУ зазначає, що бюро розслідує лише корупційні правопорушення, вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та які становлять загрозу національній безпеці.


Про це йдеться у заяві ради громадського контролю НАБУ.


«23 вересня на Facebook-сторінці Президента України Володимира Зеленського було розміщено відеозаклик дзвонити на гарячу лінію НАБУ з приводу усіх видів корупції. Рада громадського контролю НАБУ наголошує: Національне антикорупційне бюро України не розслідує усі корупційні злочини», — заявили у РГК.


Зазначається, що детективи Бюро займаються кримінальними корупційними правопорушеннями, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці.


«Через хибну інформацію про повноваження Бюро, гаряча лінія НАБУ буде перевантажена дзвінками щодо порушень, які не є підслідними органу. Такі дії очільника держави можуть призвести до дестабілізації роботи Бюро та викликати шквал негативу населення у зв’язку з тим, що більшість громадян не є спеціалістами у Кримінальному процесуальному кодексі України і цілком довіряють словам Президента. А отже, громадяни вимагатимуть від органу розслідування справ, які йому не підслідні», — вважають у РГК.


У відомстві закликали Президента вказати, що з приводу корупційних злочинів, які не входять до компетенції НАБУ, треба звертатися до Національної поліції України, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.


Також у РГК запропонували Президенту розглянути питання універсальної гарячої лінії для повідомлень про корупційні правопорушення.


Як повідомлялося, на сторінці Президента Володимира Зеленського у "Фейсбуці" було оприлюднене відеозвернення, у якому він закликав українців повідомляти про випадки корупції на «гарячу лінію» Національного антикорупційного бюро.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/09/23/u_nabu_vidreaguvaly_na_zaklyk_zelenskogo_dzvonyty_na_ihnyu_garyachu_liniyu_1652563”