Створений робот, здатний вічно переміщатися по гарячій поверхні

Біметалічні матеріали складаються з двох шарів різних металів, в цьому вони кардинально відрізняються від сплавів, в яких ці метали змішуються більш-менш рівномірно.

Біметалічні матеріали складаються з двох шарів різних металів, в цьому вони кардинально відрізняються від сплавів, в яких ці метали змішуються більш-менш рівномірно. Причина робити настільки незвичайний матеріал полягає у використанні у своїх інтересах різних властивостей цих двох металів, коли біметал нагрівається, різниця в коефіцієнтах температурного розширення металів змушує матеріал деформуватися до тих пір, поки він не охолоне до нормальної температури.

У деяких технологіях деталі з біметалу служать для прямого перетворення тепла безпосередньо в енергію механічного руху, і дослідники з університету Токіо придумали, як використовувати все це для того, щоб змусити переміщатися невеликого робота. Цей робот не має ніяких датчиків і приводів, єдине, що йому потрібно — це гаряча поверхня, по якій він може ходити практично вічно.

Ключем до можливості пересування робота Thermobot є два прийоми. По-перше, центр його маси піднято досить високо і коли одна з його біметалічних кінцівок, згинається під впливом тепла, все його тіло нахиляється вперед і робот робить крок. Цьому процесу сприяє вантаж, закріплений внизу його ноги, який не тільки збільшує його стійкість, але і узгоджений з вантажем у верхній частині для того, щоб утворити важіль, робота змушує зробити крок.

Процес переміщення

Слід зазначити, що такий принцип не буде працювати в рівномірно нагрітої навколишньому середовищі. Поверхня, по якій може переміщатися робот Thermobot, повинна бути нагріта мінімум на 50 градусів вище температури навколишнього середовища, що дає можливість біметалу періодично нагріватися і охолоджуватися, повторюючи один і той же цикл. На наведеному нижче відеоролику показаний процес переміщення робота Thermobot по поверхні, нагрітій до 170 градусів Цельсія при температурі навколишнього середовища в 26 градусів. Однак, для робота не має значення абсолютне значення температури, він буде ходити і при температурі 300 градусів, поки поверхня буде більш гарячою, ніж навколишнє середовище.Використання біметалу — це, без сумніву, один із самих нових методів для пересування роботів. Величезним плюсом є те, що технологія абсолютно пасивна і для руху використовується енергія, черпаемая з навколишнього середовища. Однак, досить важко уявити собі практичного застосування для подібних роботів. Але дослідники зараз займаються пошуками нових біметалічних матеріалів, які дозволять роботу Thermobot ходити при більш низьких температурах, які потрапляють у безпечний для людини діапазон. І, якщо їм вдасться це зробити, то дана технологія переміщення зможе бути використана на практиці в деяких областях науки і техніки.