Чубаров про напад на коледж у Керчі: Кожного дня РФ "вбиває" в голову людей ненависть

Чубаров: На окупованій території російська пропаганда досягає більш агресивних форм

У зв’язку з нападом на політехнічний коледж у Керчі окупаційна влада Криму може посилити репресії щодо противників анексії, зокрема кримських татар. Такі побоювання висловив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Рефат Чубаров у кулуарах Верховної Ради, повідомляє прес-служба БПП.

"В особі цього підлітка, який став убивцею, ми бачимо продукт путінського режиму та правління його епохи. Чому це сталося в Криму? Тому що на окупаційній території російська пропаганда досягає більш агресивних форм. Кожного дня РФ "вбиває" в голову людей ненависть до України! Якщо моніторити кримські ЗМІ, то там пропагується ненависть до України, кримських татар", – підкреслив він.

На думку Чубарова, каральні органи РФ під приводом недопущення таких випадків посилять репресії проти кримських татар, а також "інших людей, які, з точки зору окупантів, є нелояльними".

Голова Меджлісу спрогнозував, що найближчим часом у Криму посилять тиск на кримських татар, аж до їх затримань.

Росія анексувала Крим і Севастополь після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.

Після анексії Криму, за даними правозахисників міжнародної організації Human Rights Watch, ситуація з правами людини на півострові значно погіршилася. Під різними приводами, зокрема боротьби з екстремізмом, влада переслідує людей, які наважуються відкрито критикувати дії Росії на півострові, особливо кримських татар.

Уранці 17 жовтня в політехнічному коледжі в Керчі спрацював вибуховий пристрій, начинений металевими предметами, також сталася стрілянина. Пізніше, за даними ЗМІ, в коледжі виявили ще одну бомбу, її знешкодили.

За інформацією Слідчого комітету РФ, напад скоїв 18-річний студент коледжу Владислав Росляков. Слідство вважає, що він застрелився після атаки.

Спершу у Слідкомі РФ заявили, що кримінальну справу відкрито за ознаками злочину, передбаченого ст. 205 Кримінального кодексу РФ (терористичний акт), але потім її перекваліфікували на ч. 2 ст. 105 (вбивство двох і більше осіб загальнонебезпечним способом).

Розслідування веде прокуратура, вона відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (терористичний акт, що призвів до загибелі людей).

Станом на ранок 18 жовтня загинула 21 людина, у лікарнях залишається 44 постраждалі, багато з них у тяжкому стані.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/crimea/-chubarov-pro-napad-na-koledzh-v-kerchi-kozhen-den-rf-vbivaje-v-golovu-ljudej-nenavist-435590.html”