Війна за Нагірний Карабах - Вірменія та Азербайджан домовилися про нове перемир’я

Азербайджан і Вірменія при участі США домовилися про гуманітарне перемир’я з ранку 26 жовтня. Це вже третя спроба припинити інтенсивні бойові дії між двома кавказькими країнами, які змагаються за контроль над Нагірним Карабахом.

Об этом сообщает FIB

Про це повідомляє Державний департамент США.

Міністри закордонних справ Азербайджану і Вірменії Джейхун Байрамов і Зограб Мнацаканян зустрілися з заступником глави Держдепу США Стівеном Бігуном ще 24 жовтня.

Представники воюючих країн «підтвердили свою готовність до оголошення та дотримання гуманітарного перемир’я», про яке домовилися ще 10 жовтня у Москві.

Припинення вогню настане з 8 ранку понеділка.

«США сприяли інтенсивним переговорам між міністрами закордонних справ та співголовами Мінської групи, щоб наблизити Вірменію та Азербайджан до мирного врегулювання Нагірно-Карабаського конфлікту», — йдеться в повідомленні Держдепу.

  • Із 27 вересня в районі Нагірного Карабаху знову почалися інтенсивні бої між Вірменією за підтримки провірменської НКР і Азербайджаном. Сторони говорять про тисячні втрати противника. Військові обох країн часто обстрілюють міста один одного.
  • Азербайджан, проте, відбиває населені пункти невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки і просувається вглиб. Вірменія визнає відступ. Уже 17 жовтня Азербайджан заявив про взяття міста Фізулі та кількох сіл.
  • Вірменія пригрозила визнати незалежність Нагірного Карабаху, якщо Азербайджан відмовиться врегулювати конфлікт шляхом переговорів.
  • 22 жовтня в Азербайджані повідомили про захоплення нових територій в Нагірному Карабаху. Це дозволило повністю взяти під контроль кордон з Іраном.
  • 25 жовтня армія Азербайджану провела наступальні операції на південному напрямку в Нагірному Карабаху та розширила взяті під контроль території.


Джерело статті: “https://babel.ua/news/53457-azerbaydzhan-i-virmeniya-za-uchasti-ssha-domovilisya-pro-chergove-peremir-ya-z-ponedilka”