МОЗ не має наміру закуповувати російську вакцину від коронавірусуМіністерство охорони здоров’я України не має наміру закуповувати або отримувати російські вакцини від коронавірусу. Жодних переговорів на державному рівні сьогодні не ведеться.

Об этом сообщает Устав Груп


Про це повідомляє прес-служба МОЗ.


Зазначається, що “будь-які припущення щодо можливих переговорів чи розгляду російських вакцин як предмету для закупівлі чи отримання не мають під собою жодного підґрунтя на законодавчому рівні”.
“В Україні лікарські засоби, зокрема імунобіологічні препарати, допускаються до застосування виключно після їх державної реєстрації, окрім тих, що виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів. Державна реєстрація лікарського засобу здійснюється виключно на підставі заяви та результатів експертизи реєстраційних матеріалів, проведеної Державним експертним центром МОЗ України”, – йдеться в повідомленні.


Водночас спрощеною процедурою реєстрації можуть користуватися засоби, які вже зареєстровані у Сполучених Штатах Америки, Швейцарській Конфедерації, Японії, Австралії, Канаді або за централізованою процедурою компетентним органом Європейського Союзу.


“Наразі заяв щодо державної реєстрації російської вакцини Гам-КОВИД-Вак у встановленому порядку від жодних суб’єктів не надходило. Окрім того, за наявною інформацією, цей продукт так само не проходив експертизу та реєстрацію в компетентних органах США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади чи ЄС, що фактично унеможливлює його закупівлю та використання в Україні”, – додали в МОЗ.


Нагадаємо, Зеленському показали перші результати досліджень української вакцини від COVID-19.


Джерело статті: “https://informator.press/moz-ne-maie-namiru-zakupovuvaty-rosiysku-vaktsynu-vid-koronavirusu/”