Нові бюлетені та нові вимоги: якими будуть нові офіційні папери та як їх правильно заповнювати


Наступного тижня ми обиратимемо нових місцевих владців різних рівнів. Центрвиборчком затвердив цьогорічні вимоги та відмінності бюлетенів для голосування, і повірте: там є де зламати голову. Як не заплутатися в офіційних виборчих паперах, як правильно обирати партію та свого кандидата і не наробити помилок — дивіться у матеріалі телеканалу D1.

Об этом сообщает THE Лядов


Якими будуть бюлетені для голосування та як у них не заплутатися: одна з топових новин останніх передвиборчих тижнів. Центральні медіа взялися роз’яснювати нюанси.


Ця виборча система передбачає і бюлетені нової форми. Там суцільне різнобарв’я — від блакитного і кремового до світло-рожевого кольору.


25 жовтня на руки українці у різних населених пунктах отримають від 4 до 6 кольорових бюлетенів державною мовою.


«Потрібно поставити дві позначки. Якщо виборець не ставить, наприклад, позначку за якогось кандидата, а лише за партію, то цей бюлетень враховується», — зазначає Анна Колохіна, регіональна координаторка Виборчої Ради Дніпра та Мережі UPLAN.


Бюлетень визнають недійсним, якщо поставити там кілька зайвих позначок чи кинути його в урну порожнім.


«Якщо раніше черговість отримання мандатів визначала лише партія, то зараз черговість кандидатів, які отримають мандати, буде залежати від того, хто скільки набере голосів», — коментує Павло Любченко, член ЦВК.


Офіційний документ слід заповнити правильно. дотримуючись каліграфії, цифри вписувати у спеціально розкреслений трафарет, номер кандидата має бути максимально точним.


«Якщо людина, наприклад, поставила позначку за політичну партію, також відзначила кандидата від цієї політичної партії, і ще побачила знайомі прізвища з інших списків і також проставила просто номери там, де йдеться про кандидатів, то бюлетень вважається зарахованим, але зараховується лише голос, поставлений за партію», — зауважує Анна Колохіна.


Однак точна каліграфія при заповненні — лише рекомендація. Бюлетені, написані, власним почерком, також зараховуватимуться.


«Ключове це щоб Виборча комісія чітко змогла визначити, який це номер, тому що громадяни можуть писати, наприклад, дуже схоже цифри 1 і 7», — наголошує Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА.


Простіше буде голосувати на територіях, де зареєстровано менше 10 тис. виборців. Щоб проголосувати, достатньо буде поставити галочку чи хрестик за кандидата. Там кандидати висуваються самостійно, тому і виборчі бюлетені будуть традиційними.Джерело статті: “https://m.nf.dp.ua/2020/10/novi-byuleteni-ta-novi-vymohy-yakymy-budut-novi-ofitsiyni-papery-ta-yak-yikh-pravylno-zapovnyuvaty/”