Директор Центру легеневого здоров’я у Львові констатував стовідсоткову заповненість ліжок

Генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак
Генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак


«Розширюватись нам уже нема куди», – зазначив лікар

Об этом сообщает Редакция


Генеральний директор Центру легеневого здоров’я Любомир Рак розповів, як лікарня готується до колапсу медичної системи країни у зв’язку зі збігом сезону грипу, ГРВІ та піком Covid-19. В інтерв’ю «Главкому» лікар зазначив, що їхня установа вже заповнена максимальною кількістю ліжок для хворих на вірусні захворювання.


«Вірусно-бактеріальні пневмонії були, є і будуть. Колапс ми вже пережили, коли у кінці липні та впродовж усього серпня у нас було до 200 пацієнтів, наразі ж потік трохи зменшився. Водночас важкість цих пацієнтів збільшилась. Рівень летальності – 6,5%. Це нормальний показник для установи третього рівня. Звичайно, цей відсоток вищий за загальний відсоток летальності від пневмоній по Україні – близько 2-2,5%», – зазначає Любомир Рак.


Крім того, фахівець прокоментував, чи справді від ускладнень коронавірусної хвороби найбільше страждають люди літнього віку чи пацієнти супутніми хворобами.


«Безумовно. Наші «ковідні» пацієнти – це переважно люди віком 50 і більше років, мають супутні захворювання. Маю статистику за квітень-серпень, відповідно до неї ми пролікували 1249 пацієнтів із пневмоніями, з них 884 – з підтвердженою «ковідною». Помер 81 пацієнт з пневмонією, з них 65 – із підтвердженою пневмонією внаслідок коронавірусної інфекції. Зауважу: з цих 65 у дев’яти пацієнтів Covid-19 був підтверджений посмертно у результаті розтину, тоді як два прижиттєві ПЛР-тести показували негативний результат. Відтак підкреслю: негативний результат ПЛР-тесту не є стовідсотковою гарантією відсутності коронавірусної інфекції. Крім того, усі померлі пацієнти мали супутню патологію. В основному це цукровий діабет, надлишкова вага, серцево-судинні захворювання, перенесені інфаркти, інсульти, онкологія», – зазначив Любомир Рак.


Нагадаємо, 18 вересня Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС) встановила нове епідемічне зонування в Україні.


Головний санітарний лікар Віктор Ляшко не виключає стрімкого зростання захворюваності на Covid-19 в Україні.


Напередодні у ВООЗ заявили, що темпи поширення коронавірусу у Європі дуже тривожні.


Ч итайте також:
  • Директор львівського Центру легеневого здоров’я: Негативний ПЛР-тест не гарантує відсутність коронавірусу
  • Епідеміолог: У кінці вересня школи закриються, у листопаді матимемо ситуацію, як в Італії
  • Молодь і Covid-19. Історії хлопців та дівчат, яких не пощадив коронавірус


Джерело статті: “https://glavcom.ua/news/direktor-centru-legenevogo-zdorovya-u-lvovi-konstatuvav-stovidsotkovu-zapovnenist-lizhok-706617.html”