Порошенко: "Європейська солідарність" вимагає переглянути рішення Ради про конкурсну комісію САП і позбавити безвізу депутатів, які його підтримали

Порошенко заявив, що в Європарламенті заговорили про загрозу скасування безвізу для України

П’ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко 17 вересня на своїй сторінці у Facebook заявив, що фракція ЄС вимагає переглянути рішення Верховної Ради України про формування конкурсної комісії щодо Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і провести прозорий конкурс для обрання керівництва відомства.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

"У Європарламенті заговорили про загрозу скасування безвізу для України. Це ввічливе попередження Банковій, яка останніми тижнями буквально трощить незалежну антикорупційну структуру. Робить це влада не лише для того, щоб надійно прикривати корупційні злочини "слуг", – заявив він.

За словами Порошенка, поставити безвіз під загрозу означає повернути Україну у сферу впливу Росії.

Формування "кишенькової" комісії для "фіктивного" конкурсу з обрання керівництва САП відбулося спільним голосуванням коаліції "Слуги народу" та "Опозиційної платформи – За життя" [Віктора] Медведчука, зазначив Порошенко.

П’ятий президент України вважає, що народних депутатів, які голосували за постанову про САП, необхідно персонально позбавити безвізу.


https://www.facebook.com/petroporoshenko/posts/2202451996555847

17 вересня Верховна Рада України ухвалила проєкт постанови, яким затвердила склад комісії із проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у САП. Комісія складається з 11 осіб: чотирьох делегує Рада прокурорів, сімох – парламент.

Проєкт підтримали 172 депутати фракції "Слуга народу", 30 – "Опозиційної платформи – За життя", 18 – депутатської групи "За майбутнє" та 11 – "Довіри", а також восьмеро позафракційних нардепів. Про це свідчать дані поіменного голосування.

За інформацією "Європейської правди", посли Німеччини, Великобританії, Європейського союзу в Україні, а також регіональний директор Світового банку надіслали українській владі лист, у якому розкритикували цей проєкт постанови. Лист, як з’ясувало видання, отримали спікер Дмитро Разумков і керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Представники західних донорів та кредиторів України зазначили, що антикорупційні зусилля української влади "були і залишаються в центрі партнерства між міжнародною спільнотою та Україною", а САП є "критично важливою частиною української антикорупційної архітектури", тому прозора процедура добору нового керівника відомства є "життєво важливою".

Дипломати і кредитори в листі утрималися від оцінки запропонованих у проєкті постанови кандидатів, але нагадали про вимогу закону щодо високої репутації та досвіду у сфері протидії корупції для членів конкурсної комісії.

Опозиційні фракції в парламенті також критикували запропонованих у проєкті постанови кандидатів. Вони вказували, що в цих експертів немає досвіду боротьби з корупцією, що є прямою вимогою закону (у ст. 8 закону "Про прокуратуру" ідеться, що членами конкурсної комісії мають бути особи, "які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції").


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/poroshenko-jevropejska-solidarnist-vimagaje-peregljanuti-rishennja-radi-pro-konkursnu-komisiju-sap-i-pozbaviti-bezviza-deputativ-jaki-jogo-pidtrimali-1518984.html”