Білоруси за час протестів вивели з банків $1 млрд

Обсяг валютних заощаджень населення Білорусі скоротився на 8,8%

Клієнти білоруських банків зняли з рахунків і депозитів $624,3 млн, випливає з даних Національного банку Білорусі.

Об этом сообщает Незыгарь

Станом на 1 вересня обсяг валютних заощаджень населення на рахунках і депозитах становив $6,48 млрд, упродовж місяця показник скоротився на 8,8%. Протягом минулого місяця обсяг валютних депозитів населення в системі дійшов до рівня травня 2013 року.

Жителі Білорусі в серпні забрали $624 млн із банківських депозитів в іноземній валюті, 704,6 млн білоруських рублів – із переказних депозитів.

У липні відтік із депозитів у валюті становив $55,3 млн, із переказних депозитів – 5,5 млн білоруських рублів.

Загальний відтік із вкладів до запитання, строкових депозитів і валютних депозитів у доларах перевищив $1 млрд.

До президентських виборів у Білорусі та протестів, які вони спровокували, президент країни Олександр Лукашенко говорив про негативний вплив пандемії коронавірусу на економіку Білорусі.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифіковано. За офіційними даними, перемогу здобув чинний президент країни Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів затримали приблизно 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

13 вересня в Білорусі силовики затримали 774 учасників протестних акцій. У СІЗО відправили 544 протестувальників.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/bilorusi-za-chas-protestiv-viveli-z-bankiv-1-mlrd-1518383.html”