Як змінити місце голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року (Інструкція)

последние новости в Украине останні новини в Україні
Фото:
з відкритих джерел

25 жовтня Україну чекають чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Як, коли і де можна змінити місце голосування на місцевих виборах 2020 року в Україні, читайте в матеріалі.

Об этом сообщает Репортер

Якщо ви проживаєте не за місцем реєстрації чи ви не встигли зареєструвати нове місце проживання при переїзді, але у вас є гостре почуття свого громадянського обов’язку, то наступна інформація буде актуальною саме для вас. Змінити місце голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року можна особисто або онлайн, проте зробити таку процедуру можливо лише до 10 вересня, а у онлайн-форматі до 9.

Цей процес покликаний допомогти громадянам обирати місцеву владу там, де вони проживають де-факто, а не де-юре. Варто зазначити, що після зміни законодавства процедура стала довготривалою – тепер не потрібно буде повторювати її перед кожними виборами. То як же змінити місце свого голосування:

Офлайн:

  • Підготуйте паспорт громадянина України чи тимчасове посвідчення громадянина України та копію документа, що підтверджує фактичне проживання за новою адресою: договір оренди житла, документ щодо підприємницької діяльності, документ про право власності на житло, довідка переселенця.
  • Зверніться до органу ведення Державного реєстру виборців відповідно за новим місцем проживання. Заяву про зміну місця голосування можна подати особисто або за довіреністю через уповноважену особу.
  • Отримайте повідомлення про зміну виборчої адреси безпосередньо у відділі Державного реєстру виборців, поштою чи на email та перевірте себе у списку виборців.

Онлайн:

  • Авторизуйтеся за допомогою електронного підпису на сторінці сервісів Державного реєстру виборців та подайте заяву через особистий кабінет виборця.
  • Завантажте один з документів, що підтверджує фактичне проживання за новою адресою: договір оренди житла, документ щодо підприємницької діяльності, документ про право власності на житло, довідка переселенця.
  • Отримайте повідомлення про зміну виборчої адреси на email та перевірте себе у списку виборців.

Обмеження:

Варто зазначити, що змінювати виборчу адресу можна не частіше ніж раз на рік. А починати процес варто після перевірки, чи включена людина до Реєстру виборців. Бо відсутність громадянина в списках виборців – це одна з причин відмови у зміні адреси. Серед інших причин, які можуть стати на заваді – хибні дані, недотримання термінів подачі заяви і зміни, що були внесені менш як за рік. Якщо ж у заяві виявлять дрібні неточності, її можна доопрацювати і подати з уточненими даними.

Раніше ASPI news писало, що в РНБО розповіли, як COVID-19 може вплинути на місцеві вибори. Також повідомлялось, що може поставити вибори депутатів місцевих рад під загрозу.


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/yak-zminiti-misce-golosuvannya-na-miscevikh-viborakh-25-zhovtnya-2020-roku”