Офіс президента прокоментував рішення КС щодо неконституційності призначення Ситника директором НАБУ

последние новости в Украине останні новини в Україні


В Офісі президента України прокоментували рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону Указу про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). В ОП вважають, що Бюро залишається стрижневим правоохоронним органом та чекають від в. о. директора НАБУ ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на конкурсі нового керівника.

Об этом сообщает Компромат вики

В Офісі президента України прокоментували рішення Конституційного Суду про невідповідність Основному закону Указу п’ятого президента України Петра Порошенка про призначення Артема Ситника директором Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

"У зв’язку з цим рішенням Конституційного Суду і з колізією щодо можливої втрати повноважень директором Бюро ми чекаємо від виконувача його обов’язків ефективної реалізації антикорупційної політики в період до обрання на чесному і прозорому конкурсі нового керівника. Висловлюємо абсолютну впевненість у тому, що НАБУ обов’язково залишиться стрижневим правоохоронним органом, який забезпечить застосування сучасних антикорупційних практик і суттєво поліпшить якість державної антикорупційної політики", – зазначається в заяві, оприлюдненій в суботу, 29 серпня.

В ОП висловили впевненість, що "директорат НАБУ" організовує роботу з урахуванням усіх нових правових обставин, а оперативна і слідча діяльність не зупиниться у зв’язку з уточненням організаційної структури та її узгодженням з Конституцією України.

"Ми, безумовно, беремо до відома рішення Конституційного Суду про неконституційність Указу попереднього президента про призначення директора НАБУ. Це, до речі, абсолютна компетенція Конституційного Суду. Згідно з цим рішенням, як ми його розуміємо, судді констатували, що непродумана, поспішна, а часто – спекулятивна тодішня практика кадрових призначень, яка йшла всупереч Конституції України під час формування найважливішого елемента антикорупційної архітектури в країні, призвела до необхідності ухвалити конкретне правове рішення про неконституційність", – зазначили в Офісі президента.

Водночас, зазначається в заяві, КС дав оцінку саме кадровим призначенням, а не якості роботи самого органу, а факт неконституційності призначення директора НАБУ не скасовує дії і здібності самого Бюро.

"Для нас вкрай важливий лише один пріоритет – жорстка і непримиренна боротьба з корупцією на всіх рівнях з обов’язковим результатом", – наголосили в Офісі президента.

Раніше Ситник розповів, за яких умов його можуть звільнити з посади директора НАБУ. Також за словами Артема Ситника НАБУ поповнило бюджет України на 65 мільйонів гривень.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/politika/ofis-prezidenta-prokomentuvav-rishennya-ks-schodo-nekonstituciynosti-priznachennya”