Понад 360 білоруських спортсменів вимагають проведення нових виборів у країні

Білоруські спортсмени підтримали протестувальників

Понад 360 білоруських спортсменів вимагають від влади Білорусі провести повторні вибори президента. Про це йдеться в зверненні, оприлюдненому онлайн-виданням "Tribuna.com Беларусь" 29 серпня.

Об этом сообщает Руспрес

"Ми, які нижче підписалися, будучи людьми, причетними до білоруського спорту, які виступають у національних першостях і чемпіонатах країни, а також відстоюють інтереси Республіки Білорусь на міжнародній спортивній арені, категорично засуджуємо численні факти фальсифікації результатів виборів президента Республіки Білорусь, а також вияв грубого насильства з боку силових структур щодо громадян, які мирно протестують", – ідеться у зверненні.

Його автори вимагають від влади звільнення політв’язнів, припинення насильства з боку силовиків, проведення розслідування, покарання для винних у знущаннях з учасників протестів та надання всілякої допомоги постраждалим.

"У разі появи інформації про спроби тиску, погроз звільнення або порушення прав представників спорту, які підписалися під цим листом, усі спортсмени діятимуть солідарно, аж до можливої відмови від виступу за національну збірну країни або відмови від організації міжнародних і національних спортивних заходів. Крім того, такі факти негайно буде передано в Міжнародний олімпійський комітет, міжнародні спортивні федерації та комітети", – зазначено в заяві.

Серед авторів звернення – олімпійські чемпіони, чемпіони світу, Європи та Білорусі, тренери національних збірних. У списку підписантів документа 363 людини.

Із 9 серпня в Білорусі тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента, які відбувалися з 4-го до 9 серпня, сфальсифіковані. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За час протестів було затримано понад 7 тис. демонстрантів (багатьох із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель від імені Євросоюзу 11 серпня заявляв, що вибори в Білорусі "не були ні вільними, ні справедливими", а влада застосувала "непропорційне і неприйнятне насильство" до протестувальників.

28 серпня міністри закордонних справ ЄС домовилися ввести санкції проти вищих білоруських чиновників через фальсифікацію виборів і насильство проти мітингувальників.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/worldnews/bilshe-360-biloruskih-sportsmeniv-zazhadali-provedennja-novih-viboriv-v-krajini-1515813.html”