Начальник Кропивницького СІЗО відповість за бунт

Начальнику державного закладу «Кропивницький слідчий ізолятор» оголошено про підозру у службовій недбалості, яка призвела до бунту ув’язнених у грудні 2019 року.

Об этом сообщает Устав Груп

Як повідомили в прес-службі прокуратури Кіровоградської області, слідчі ДБР оголосили керівникові установи про підозру у вчиненні кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.

Відзначається, що представники прокуратури неодноразово проводили перевірки щодо дотримання вимог чинного законодавства у Кропивницького слідчому ізоляторі і виявляли грубі порушення (велика кількість заборонених предметів, непрацюючі замки на дверях, відкриті камери і вільне пересування ув’язнених по поверхах тощо), які могли в подальшому призвести до надзвичайних ситуацій.

«Однак начальник СІЗО неналежним чином виконуючи свої службові обов’язки, не вживав заходів для забезпечення порядку тримання під вартою осіб та усунення виявлених порушень у закладі», — йдеться в повідомленні.

В даний час по справі триває досудове розслідування. Вирішується питання про обрання керівника СІЗО запобіжного заходу і відсторонення його від займаної посади.

Як повідомлялося, 16 грудня 2019 року у Кропивницького слідчому ізоляторі ув’язнені підняли бунт. Один з них заподіяв тілесні ушкодження штатному психолога.

18 грудня в СІЗО ввели 30-денний спеціальний режим і відправили спецпідрозділу поліції.

Прокуратура Кіровоградської області порушила кримінальне провадження за фактом службової недбалості з боку адміністрації Кропивницького СІЗО, призвела до значної матеріальної шкоди (ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України).

В рамках проведення заходів з підтримання правопорядку у Кропивницького слідчому ізоляторі працівники державної кримінально-виконавчої служби виявили схованку, в якій укладені зберігали велику кількість заборонених предметів.

Встановлено, що як мінімум 78 ув’язнених отримали тілесні ушкодження під час спецоперації в установі 18 грудня.Джерело статті: “http://povin.com.ua/303813-04-08.html”