Обама заявив, що обіймав і цілував медсестер, які лікують хворих на Еболу

Барак Обама заявив, що "обіймав і цілував" медсестер, які контактували з хворими лихоманкою Ебола
"Я потиснув руки, обійняв і поцілував пару медсестер в (госпіталі Університету) Еморі, щоб подякувати за їх доблесну працю в лікуванні одного з пацієнтів", — наводить слова глави Білого дому газета
Обама назвав ймовірність широкомасштабної епідемії на території Америки "надзвичайно низькою"
Спалах епідемії лихоманки Ебола в Західній Африці становить загрозу для всієї світової спільноти

Президент США Барак Обама заявив, що "обіймав і цілував" медсестер, які контактували з хворими лихоманкою Ебола. Про це пише NEWSru.com з посиланням на газету The Washington Post.

"Я потиснув руки, обійняв і поцілував пару медсестер у (шпиталі Університету) Еморі, щоб подякувати за їхню доблесну працю в лікуванні одного з пацієнтів", — наводить слова глави Білого дому газета. При цьому Обама підкреслив, що "відчував себе абсолютно комфортно".

Відповідну заяву американський лідер зробив після того, як стало відомо про вже другий випадок зараження лихоманкою Ебола на території Сполучених Штатів. Страшний діагноз був поставлений медсестрі Амбер Вінсон, що заразилася під час лікування "техаського пацієнта", громадянина Ліберії Томаса Дункана, який помер 8 жовтня в лікарні Далласа.

Звістка викликала паніку серед американців. Як показало опитування, проведене ЗМІ, загрози поширення смертельного вірусу побоюються вже майже дві третини населення.

Влада США намагається заспокоїти жителів. Зокрема, Обама назвав ймовірність широкомасштабної епідемії на території Америки "надзвичайно низькою". Він нагадав, що Ебола поширюється не як грип, тобто не повітряно-крапельним шляхом, а передається лише при безпосередньому контакті з біологічними рідинами інфікованої людини.

В даний час проблема обговорюється "дуже серйозно на найвищому урядовому рівні", запевнив президент. За його словами, середньостатистичний американець практично не має шансів підхопити вірус.

Водночас Обама зазначив, що спалах епідемії лихоманки Ебола в Західній Африці становить загрозу для всієї світової спільноти. В ООН та ВООЗ напередодні оголосили, що світ не встигає за темпами поширення Еболи — число хворих зростає у геометричній прогресії. В даний час щотижня заражається приблизно по одній тисячі людей. За прогнозами експертів, до 1 грудня приріст чисельності інфікованих може скласти до 10 тисяч осіб на тиждень.

Деякі члени Конгресу США пропонують заборонити видачу американських віз жителям країн Західної Африки, де вирує епідемія. Згідно з опитуванням, такий захід підтримує дві третини респондентів.

Тимчасом адміністрація Обами виступає проти заборони на зв’язок з постраждалими країнами. У Білому домі зазначають, що це ускладнить доставку туди гуманітарних вантажів та медичного персоналу. В цьому випадку стане складніше придушити епідемію у її осередку, а значить, ризики для решти країн ще більше зростуть.

У четвер, 16 жовтня, офіційний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) також заявив, що спалах хвороби, викликаної вірусом Ебола, в країнах Заходу навряд чи відбудеться, з урахуванням добре налагодженої системи охорони здоров’я.

"Ми впевнені, що спалахи захворювання (БВВЕ) у Північній Америці і Західній Європі, де існують розвинуті системи охорони здоров’я, малоймовірні", — наводить його слова британська мовна корпорація BBC.

У той же час представник ВООЗ висловив серйозну стурбованість окремими випадками зараження хворобою в деяких західних державах. За даними ВООЗ, число жертв Еболи в країнах Західної Африки зросла до 4447 осіб, ще близько 9 тис. інфіковані. Переважна кількість випадків смерті та зараження припадає на три країни — Ліберію, Гвінею та Сьєрра-Леоне.

Нагадаймо, директор американського урядового Центру з контролю за хворобами Томас Фріден заявляв, що поширення вірусу Ебола в Західній Африці неможливо порівняти з жодною іншою хворобою відтоді, як з’явився ВІЛ/СНІД.


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]