Уряд Франції на вимогу феміністок оголосив "мадемуазель" поза законом

Уряд Франції дослухався до аргументів феміністичних організацій і заборонив використання слова "мадемуазель" в офіційних документах

Уряд Франції дослухався до аргументів феміністичних організацій і заборонив використання слова "мадемуазель" в офіційних документах. Про це рішення влади повідомляє агентство France-Presse.

"Мадемуазель" – традиційне звернення до незаміжньої жінки, аналогічне англійському "міс" або німецькому "фройляйн". Однак феміністки наполягають на тому, що подібне звернення є образливим і дискримінаційним, оскільки до чоловіків, незалежно від їхнього віку або сімейного стану, звертаються тільки "мсьє". Відповідно до урядового циркуляру, відтепер міністрам та префектам рекомендується по можливості видалити слово "мадемуазель" з адміністративних постанов, формулярів та анкет – на зміну йому прийде більш універсальне "мадам", пише "Сегодня".

Така ж доля спіткає словосполучення "дівоче прізвище", яке буде замінено "прізвищем, даним при народженні" (nom de famille – "сімейне" прізвище). Словосполучення "прізвище в шлюбі" зміниться варіантом "вживається прізвище" (nom d’usage), оскільки перше "не відображає адекватно становища вдів або розлучених, що зберегли прізвище чоловіка". Згідно з розпорядженням уряду, раніше видрукувані бланки документів з "забороненими" словами можуть бути використані доти, доки вони не закінчаться.

Кампанія феміністок проти звернення "мадемуазель" розгорнулася восени минулого року. Раніше влада кількох невеликих міст вже ухвалили рішення відмовитися від цього слова в своїх документах.

Раніше повідомлялося, що французькі мусульманки більше не можуть з’являтися в громадських місцях і на вулиці в одязі, що закриває обличчя, під загрозою штрафу в 150 євро. Відповідна законодавча заборона вже набрала чинності. Закон забороняє носити в громадських місцях і на вулиці "повну вуаль" — зокрема іранську паранджу, арабський нікаб і бурку, заведену в афганок і пакистанок.

Ініціатором законопроекту виступила правляча консервативна партія "Союз за народний рух", а її лідер, президент Ніколя Саркозі, неодноразово заявляв, що одяг, який повністю закриває обличчя, "принижує гідність жінок".


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]