РНБО буде "достатньо активно" відстежувати, як оператори призупинять трансляцію російських каналів

РНБО буде "достатньо активно" відстежувати, як оператори призупинять трансляцію російських каналів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення у середу 26 березня звернулася до операторів кабельних мереж з приводу призупинення трансляції російських телеканалів "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия-24", "НТВ-Мир". Про це сказала на брифінгу заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, передает УНИАН.

Вона зазначила: "Сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулося до операторів кабельного мовлення з тим, аби вони виконали ухвалу суду і роз`яснили, що після цієї ухвали російські телеканали, такі як "Первый канал. Всемирная сеть", "РТР-Планета", "Россия-24", "НТВ-Мир", їх трансляція має бути припинена до винесення судом свого рішення".

"Ми будемо відстежувати достатньо активно як кабельні оператори будуть виконувати цю ухвалу суду", - додала Сюмар.

Раніше повідомлялося, що 25 березня окружний адміністративний суд Києва виніс ухвалу про тимчасове припинення трансляції 4 російських телеканалів в порядку забезпечення позову Нацради до дистрибютора російських каналів ТОВ "Торсад".

Згідно з цією ухвалою, всі провайдери програмної послуги мають тимчасово припинити трансляцію цих 4 російських телеканалів у своїх кабельних мережах.

Голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимир Манжосов наголосив, що в разі, коли ця ухвала не буде виконана, то в дію вступить виконавча служба, а наслідком невиконання ухвали суду може стати навіть кримінальна відповідальність для власників кабельних телевізійних мереж.

Манжосов додав, що завтра розпочнеться перше засідання окружного адміністративного суду Києва щодо розгляду позову Нацради по суті.

Нагадаємо, Нацрада з телерадіомовлення подала позов до суду щодо відповідності українському законодавству програм деяких російських телеканалів. Пропонується визнати такими, що не відповідають законам України і Європейській конвенції про транскордонне телебачення, програми ряду телеканалів, зокрема "Первого канала", "РТР-Планета", "Россия-24" і НТВ.