Росія починає повертати українські кораблі та піднімати свої затоплені

11 квітня з Севастополя вийшли ракетний катер "Прилуки" і танкер "Фастів", які російська сторона повертає Україну

11 квітня з Севастополя вийшли ракетний катер "Прилуки" і танкер "Фастів", які російська сторона повертає Україну.

За інформацією прес-служби Міноборони, 10 квітня з Криму в Очаків і Одеси прибули чергові групи військовослужбовців Військово-Морських сил Збройних сил України та членів їхніх сімей.

У Криму розблоковані кораблі ВМС України, заявив Турчинов
На Донузлаві російські війська почали піднімати затоплені кораблі

Автоколона з трьох десятків автомобілів, в яких знаходилося близько 80 військовослужбовців та членів їхніх родин, вийшла з Севастополя в четвер 10 квітня і ввечері того ж дня прибула до Одеси.

Одночасно в Очаків були передислоковані близько сотні військових моряків та їхні родини з Південної та Севастопольської військово-морських баз. Вони прибули з Криму в складі колони з двох автобусів і близько 20 легковиків.

Раніше т.в.о. заступника голови адміністрації президента Андрій Сенченко заявив, що досягнута принципова домовленість про виведення всіх українських кораблів із Криму.

"За планом, першою партією виводять корвет "Тернопіль", ракетний катер "Прилуки" і танкер "Фастів", — сказав Сенченко. За його словами, це ті кораблі, які перебувають у Севастополі.

Нагадаймо, раніше повідомлялося, що Україна виведе з Криму близько 70 кораблів. У складі Військово-морських сил України залишаються десять бойових кораблів, катерів і суден забезпечення. Прапор Росії піднято над 51 кораблем, що входили раніше до складу ВМС України.

У Криму розблоковані кораблі ВМС України, заявив Турчинов

У Криму розблоковані кораблі Військово-морських сил України: ракетний катер "Прилуки" та судно забезпечення "Фастів".

Про це заявив в.о. президента України, спікер Верховної Ради Олександр Турчинов, передає його прес-служба.

Також триває відправлення літаків, вертольотів і бронетехніки на материкову частину України.

"Ми забезпечимо, щоб вся захоплена військова техніка знову перебувала в розпорядженні Збройних Сил України", — підкреслив Турчинов.

Кілька днів назад в Міноборони повідомили, що з Криму вивезено понад 350 одиниць військової техніки, що належить військовим частинам України.

У свою чергу секретар РНБО Андрій Парубій заявив, що на материкову Україну з Криму передислоковано близько 2 тис. військовослужбовців.

Нагадаймо, 28 березня президент Росії Володимир Путін віддав наказ почати передачу Україні озброєнь і військової техніки, зокрема, корабельний склад та авіацію, що залишилися в Криму у військових підрозділах, які продовжать службу в українській армії.

Як повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу, "організоване виведення підрозділів української армії, які виявили бажання продовжувати службу в армії України, завершено".

На Донузлаві російські війська почали піднімати затоплені кораблі

Російські військові почали піднімати свої затоплені кораблі на озері Донузлав.

Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на джерела Міноборони України в Криму.

"Вже близько доби вони піднімають кораблі. Наразі піднімають невеликі, бо великий протичовновий корабель "Очаків" підняти складно", — сказав співрозмовник.

"Наразі піднімають маленькі, в тому числі водолазний катер. Цього буде достатньо, щоб забезпечити вихід наших кораблів з озера", — додав він.

Як відомо, наразі тривають переговори про те, щоб російська сторона віддала Україні всі захоплені нею українські кораблі.

На початку Російської агресії в озері Донузлав були затоплені чотири російських кораблі, а трохи згодом ще п’ятий для того, щоб заблокувати вихід українським суднам

У Донузлаві захоплені морський тральщик "Черкаси", який до останнього боровся проти окупантів.

Також там знаходиться морський тральщих "Чернігів", великий десантний корабель "Костянтин Ольшанський", який також захоплювали з боєм, рейдовий тральщих "Генічеськ", середній десантний корабель "Кіровоград", протичовновий корвет "Вінниця", протидиверсійний катер "Феодосія".


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]