Москва надає дешевий газ лише країнам-сателітам, вважає експерт

Росія надає низькі ціни на природний газ для країн, що не позиціонують себе як самостійні, вважає незалежний експерт Володимир Саприкін
Він також нагадав, що домовленості про покупку російського газу за схожою ціною цього року були досягнуті компанією Дмитра Фірташа Ostchem
Водночас український політолог Дмитро Видрін вважає, що відносини між Україною і Росією знаходяться у фазі переформатування, яке передбачає реальну роботу над декількома взаємовигідними проектами

Росія надає низькі ціни на природний газ для країн, що не позиціонують себе як самостійні, вважає незалежний експерт Володимир Саприкін.

"Ціна на газ є політичною зброєю. Для сателітів (РФ) вона низька, а для держав, які позиціонують себе як самостійні, — дуже жорстка. "Газпром" може регулювати ціну без урахування економічної складової, суто політично", — сказав він у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Нові угоди між Україною та РФ не враховують вимог протестувальників, вважають у Білому домі
Експерт: Янукович у Москві підписав акт капітуляції, аби утримати владу до 2015 року
Директор НІСД: домовленості в Москві сприяють більш прагматичним переговорам України з ЄС
Експерт: Москва дала Києву аванс, який він повинен відпрацювати

За словами експерта, поки ще не цілком ясно, на які поступки і кооперації піде Україна в обмін на зниження ціни на газ.

"Ясно одне – "Газпром" і Росія безкоштовно нічого не пропонують. Питання: що ми повинні віддати за це — ГТС або зобов’язання щодо вступу до Митного союзу? Це головне", — зазначив Саприкін.

Він також нагадав, що домовленості про покупку російського газу за схожою ціною цього року були досягнуті компанією Дмитра Фірташа Ostchem.

"Нагадаю, компанія Фірташа цього року отримувала газ за такою ж ціною (близько $ 260/тис. куб. м). Російська сторона озвучувала, що цей газ продається Україні, хоча насправді він поставлявся приватній компанії, зареєстрованій за межами країни, і на потреби українського населення, ТКЕ він не надходив", — додав експерт.

Водночас український політолог Дмитро Видрін вважає, що відносини між Україною і Росією знаходяться у фазі переформатування, яке передбачає реальну роботу над декількома взаємовигідними проектами.

"Є припущення... , що буде відбуватися і вже відбувається переформатування відносин Києва і Москви, яке полягає в тому, що буде похована колишня лексика, колишній дискурс, який включав багато пафосних слів: "мир", "дружба", "партнерство", — сказав Видрін, коментуючи результати шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії.

На його думку, відносини між двома країнами будуть оцінюватися по 5-6 реальним проектам, які будуть відібрані з двох сторін і представляти взаємну вигоду для Росії та України.

"Більше того, вони вигідні для третіх країн, насамперед Європі. Реалізацією цих проектів буде оцінюватися бажання Києва бути і залишатися надійним партнером Росії", — підкреслив політолог.

"Я гіпотетично припускаю, які це можуть бути проекти: наприклад, це може бути проект спільної участі у створенні Південного транспортного коридору, так званої дороги Лісабон-Шанхай, в якій Москва дуже зацікавлена, оскільки в чергах на українському кордоні стоять в основному російські фури, прямують з Європи в Росію, Казахстан і до Шанхая", — висловив думку Видрін.

Крім того, нагадав він, у Росії є великий інтерес до будівництва "Супермен через Керч", оскільки РФ мріє брати участь у створенні шосейної дороги екстра-класу навколо Чорного моря.

"Будуть відібрані такі проекти, за якими можна буде судити про серйозність намірів і прагнень української сторони, оскільки... ніхто не вірить в заяви, декларації і навіть у підписані документи... Всі вірять у проекти, які можна прораховувати, наприклад, зроблена кількість погонних метрів дороги, поставлена кількість опор моста і т.д. Буде перехід до цих конкретних проектів, за участь в яких, мабуть, передбачені якісь бонуси начебто знижок", — прогнозує Видрін.

Раніше повідомлялося, у вівторок 17 грудня "Газпром" і "Нафтогаз України" у присутності президентів двох країн підписали доповнення до "Контракту на купівлю-продаж, поставки, обсяги та умови транзиту природного газу на 2009-2019 рік" від 19 січня 2009 року.

Як заявив на прес-конференції за підсумками підписання президент РФ Володимир Путін, підписаний документ дозволяє "Газпрому" поставляти газ на Україну за ціною $268,5 за 1 тис. куб. м , тоді як зараз вона становить понад $ 400.

За словами віце-прем’єра України Юрія Бойка, така ціна газу для України буде діяти з січня 2014 року.


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]