Янукович закликав Путіна застосувати війська на території України

Янукович закликав Путіна застосувати війська на території України

Четвертий президент Віктор Янукович, який ховається від переслідування українських правоохоронців у Росії, попросив президента РФ Володимира Путіна застосувати свої війська для "відновлення законності" в Україні.

Відповідну заяву Януковича від 1 березня 2014 року зачитав представник Росії Віталій Чуркін на засіданні Ради безпеки ООН у понеділок увечері, передає "Українська правда".

Президент Росії отримав звернення четвертого президента України Віктора Януковича звернення:

"Як законно обраний президент України заявляю: події на Майдані, незаконне захоплення влади призвели до того, що Україна опинилася на порозі громадянської війни. У країні панують хаос і анархія. Життя, безпеку і права людей, особливо на Південному Сході і в Криму під загрозою.

Під впливом західних країн здійснюється відкритий терор і насильство, люди переслідуються за політичними і мовними ознаками.

У цьому зв’язку звертаюся до президента Росії Володимира Володимировича Путіна з проханням використовувати збройні сили Російської Федерації для відновлення законності, миру, правопорядку, стабільності та захисту населення України".

Довідка

18 лютого в результаті мирного наступу Майдану до Ради загострився конфлікт між протестувальниками і силовиками. Вуличні бої влада використала як привід для зачистки Хрещатика і прилеглих вулиць ввечері того ж дня. Трагічний підсумок: десятки загиблих, сотні постраждалих.

20 лютого стався черговий сплеск силового протистояння. Влада для придушення протесту використовувала снайперів. За деякими свідченнями, мітингарі також застосовували зброю. Загинуло щонайменше 80 людей, постраждали понад 700.

21 лютого Віктор Янукович і лідери опозиції підписали Угоду про подолання кризи в Україні. Угоду засвідчили від Європейського Союзу глави МЗС Польщі Радослав Сікорський та Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, а також глава Департаменту континентальної Європи МЗС Франції Ерік Фурньє.

Янукович погодився на повернення до Конституції 2004 року і проведення дострокових президентських виборів до грудня 2014 року.

22 лютого радниця президента, народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман заявила, що президент підпише ухвалені 21 лютого закони.

Засідання парламенту 22 лютого розпочалося із заяв про відставку керівництва парламенту від фракції Партії регіонів: у відставку подали спікер Володимир Рибак і віце-спікер Ігор Калетник.

Верховна Рада призначила тимчасово виконувачем обов’язків президента спікера Верховної Ради депутата фракції "Батьківщина" Олександра Турчинова.

Пізніше 22 лютого Верховна Рада ухвалила закон про імпічмент і призначила дату дострокових президентських виборів. Також законодавчо було закріплено повернення до Конституції 2004 року, і після опублікування закону набули чинності її норми. Відповідно до Конституції 2004 року, Рада призначила тимчасово виконувачем обов’язків президента України голову парламенту Олександра Турчинова.

Янукович заявив про державний переворот і відмовився йти у відставку.

24 лютого екс-президента України оголосили в розшук.

25 лютого український парламент звернувся в Міжнародний кримінальний суд із закликом встановити та притягти до відповідальності вищих посадових осіб України, зокрема Віктора Януковича, за злочини проти людяності під час мирних акцій протесту громадян із 30 листопада 2013 року до 22 лютого 2014 року.

Кримський конфлікт

Вночі 27 лютого будівлю Верховної Ради Криму в захопили невідомі озброєні люди. Незважаючи на це, в ній відбулася позачергова сесія парламенту, причому озброєні люди відбирали у всіх депутатів засоби зв’язку.

На засіданні парламент Криму прийняв постанову про проведення республіканського референдуму з питань удосконалення статусу і повноважень Автономної Республіки Крим, на підтримку якого проголосували 61 з 64 депутатів, і рішення про недовіру Раді міністрів Криму і припинення її повноважень, за що проголосували 55 з 64 кримських парламентарів. Всього до складу Верховної Ради Криму входить 100 депутатів. Про такі рішення повідомляла журналістам у телефонному режимі з приймальні голови Верховної Ради Криму начальник інформаційно-аналітичного управління секретаріату Верховної ради Криму Ольга Сульнікова.

Нікого з працівників секретаріату кримського парламенту в приміщенні не було. Також неможливо перевірити, чи були присутні фізично всі депутати в залі засідань парламенту при голосуванні, або ж використовувалися їхні електронні картки для голосування без їхньої участі.

Референдум відбудеться 30 березня.

У той же день парламент Криму відсторонив від посади прем’єра Анатолія Могильова і обрав новим головою Ради міністрів АРК депутата Верховної Ради Криму, лідера партії "Русское единство" Сергія Аксьонова.

1 березня Аксьонов звернувся до президента Росії Володимира Путіна з проханням про "наданні сприяння в забезпеченні миру і спокою на території Автономної Республіки Крим".

Путін попрохав Раду Федерації дозволити використовувати збройні сили РФ на території України (зокрема, в Криму).

Пізніше комітет Ради Федерації з оборони та безпеки, а також комітет з міжнародних справ рекомендували Раді Федерації дозволити використовувати Збройні сили РФ на території України до нормалізації обстановки.

В.о. президента України Олександр Турчинов заявив, що Збройні сили України приведено в повну бойову готовність, а МЗС України передало звернення до НАТО з проханням розглянути використання усіх можливостей для захисту територіальної цілісності України.

2 березня парламент України на закритому засіданні проголосував за підтримку постанови "Про підтримку Збройних Сил України, інших військових формувань України". У тексті проекту, опублікованому на сайті Верховної Ради, зазначається, що "в умовах небезпеки територіальної цілісності України, загрози її державному суверенітету, провокування силового сценарію й дестабілізації ситуації в країні, порушення її миру й спокою, Верховна Рада України від імені народу України декларує повну солідарність і всебічну підтримку Збройним Силам України, які готові стати на захист нашої Вітчизни, всьому особовому складу — від міністра до рядового".


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]