Порошенко зазначив Путіну необхідність звільнення заручників і встановлення контролю на кордоні

Порошенко сказав Путіну, що розраховує на підтримку мирного плану

Президент України Петро Порошенко в четвер 19 червня провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це повідомляє прес-служба голови держави України.

"Президент України окреслив ключові позиції і графік реалізації мирного плану ситуації на сході держави. Порошенко зазначив необхідність звільнення заручників і встановлення ефективного режиму контролю на українсько-російському кордоні", — йдеться в повідомленні прес-служби.

Голова української держави наголосив, що разом з припиненням вогню, розраховує на підтримку мирного плану.

Також наголошується, що "президент Росії висловив підтримку зусиллям по деескалації ситуації в Донецькій і Луганській областях, процесу припинення вогню і реалізації мирного плану президента України".

Уповноважена президента з урегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко заявив, що Порошенко найближчим часом проведе телефонні розмови з федеральним канцлером ФРН Ангелою Меркель і віце-президентом США Джозефом Байденом.

За її словами, Росія теж повинна виконувати всі свої зобов’язання перед Україною "щодо забезпечення її незалежності та суверенітету, а не порушувати його", передає "Інтерфакс-Україна".

"Президент веде надзвичайно велику роботу з міжнародних консультацій для того, щоб наші партнери на Заході, в ЄС точно також виконували перед Україною свої зобов’язання щодо того, щоб забезпечити нашу територіальну цілісність і незалежність", — сказала вона.

Як повідомлялося, офіційне представлення мирного плану президента України Петра Порошенка щодо врегулювання ситуації на сході країни відбудеться в п’ятницю, 20 червня.