У Європарламенті "пригрозили" Україні за переслідування Немирі

Ситуація навколо засуджених колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка знаходяться на постійному контролі в Європейському Союзі, заявляє глава комітету закордонних справ Європарламенту Елмар Брок

Ситуація навколо засуджених колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко і екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка знаходяться на постійному контролі в Європейському Союзі, заявляє глава комітету закордонних справ Європарламенту Елмар Брок.

"Справа Тимошенко на дуже високому рівні обговорюється в ЄС, і доки ці справи не будуть вирішені, вони залишаться в нашому порядку денному", — заявив він на прес-конференції в четвер в Києві, передає "Інтерфакс-Україна".

Європарламентар нагадав, що вирішення цих питань є умовою для підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС.

В той же час, Брок відмітив, що якщо в Україні буде відкрито кримінальну справу проти соратника Тимошенко, заступника голови партії "Батьківщина" Григорія Немирі, то можна буде вважати, що Україна не виконує своїх зобов’язань.

"Якщо вони відкриють справу проти Немирі, то я вважатиму, що вони відхилили цю пропозицію", — сказав він.

Брок також відмітив, що піднімав ці питання під час зустрічі з українським прем’єр-міністром і спікером парламенту, і у нього створилося враження, що українські політики зрозуміли його і діятимуть відповідно.

Евродепутат також розповів, що у нього була запланована зустріч з першим заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним, проте в останню хвилину її відмінили."Я думаю, він дуже зайнятий: готується до зустрічі з президентом Обамою", — сказав Брок.

Як повідомлялося, Кузьмін заявив, що звертатиметься по одноразову візу до США у зв’язку з запрошенням на молитовний сніданок у президента Барака Обами.

Раніше Кузьмін в листі президентові США заявив, що 19 жовтня 2012 року американський посол в Україні Джон Теффт повідомив йому про анулювання його багаторазової п’ятирічної візи до США без пояснення причин. В той же час "регіонал" Іван Попеску заявив, що анулювання американської візи Кузьміна не має нічого спільного із резолюцією сенату, бо іншим українським високопосадовцям у візах ще не відмовляли. А старший науковий співробітник кафедри міжнародних відносин в Університеті Джона Гопкінса Тарас Кузьо називає лист Кузьміна до Обами ганьбою українською дипломатії.

Нагадаймо, заступника глави партії "Батьківщина" Немирю у середу 19 грудня допитали в Генпрокуратурі. Про це йдеться в офіційній заяві партії щодо коментаря першого заступника генпрокурора Кузьміна про те, що Немиря ховається, і йому не можуть вручити повістку.