Міліція затримала голову "Нафтогазу" Бакуліна. Його вивезли з офісу в інвалідній колясці

Співробітники МВС України в п’ятницю 21 березня затримали голову правління НАК "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна в рамках розслідування корупційних схем в газовій галузі
"Тільки за трьома розслідуваним слідчим управлінням МВС епізодами дії злочинної групи сума збитку державі оцінюється в суму близько $ 4 млрд! І це далеко не повний перелік сумнівних схем і операцій, що потрапили під увагу наших слідчих", — зазначив голова
Бакулін очолює "Нафтогаз України" з березня 2010 року, до того керував компанією з березня по грудень 2007 року

Співробітники МВС України в п’ятницю, 21 березня, затримали голову правління НАК "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна в рамках розслідування корупційних схем у газовій галузі.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на своїй сторінці в Facebook.

Аваков незабаром назве імена політиків з колишньої і чинної влади, причетних до корупції в нафтогазовій галузі
ГПУ провела обшуки у Ставицького в рамках справи про газові махінації
При обшуку у Присяжнюка вилучили 286 тис дол і 695 тис грн
Затримано двох партнерів по злочинному бізнесу Сергія Курченка

"Тільки за трьома розслідуваним слідчим управлінням МВС епізодами дії злочинної групи сума збитків державі оцінюється в близько $4 млрд! І це далеко не повний перелік сумнівних схем і операцій, що потрапили під увагу наших слідчих", — зазначив голова МВС.

За словами Авакова, за підсумками розслідувань можуть бути виявлені колосальні збитки державі і причетність до них відомих персоналій, в тому числі з нинішнього політикуму.

"Мною прийнято рішення про розширення слідчо-оперативної групи, що працює в цьому напрямку. Я попереджаю політиків про невтручання у розслідування. Попереджаю, що буду жорстко, в тому числі публічно реагувати на будь-які спроби чинити тиск на слідство", — підкреслив міністр.

Аваков вважає кричущими цинізм і примітивність крадіжок у низці розслідуваних схем.

"Таке могло відбуватися тільки в атмосфері тотальної вседозволеності і потурання з боку верхів колишнього уряду, МВС і прокуратури. Розслідування це важливо не тільки заради відновлення справедливості і повернення викраденого. Більше це важливо, як щеплення від корупції у новій владі!" — наголосив голова МВС.

Як повідомляється, голові правління НАК "Нафтогаз України" Євгену Бакуліну стало погано.

Тривалий час лікарів з бригади "швидкої допомоги" не пропускали в кабінет до глави держхолдингу. Роботі медиків, перешкоджали, в тому числі, кілька народних депутатів від фракції "Батьківщина".

Зараз Бакулін нерухомо лежить в кріслі. Лікар "швидкої допомоги" йому вимірює тиск.

Водночас Сергій Зілов, який представився радником голови держхолдингу, повідомив, що голова Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євген Бакулін нині надалі перебуває в центральному офісі компанії в Києві, зазначає "Інтерфакс-Україна".

"Поки що він перебуває у себе в кабінеті, тільки що з ним спілкувався. щодо затримання — я не володію такою інформацією", — сказав він.

Зілов також підтвердив інформацію про те, що Бакуліну не дозволили раніше вилетіти до Москви на переговори з "Газпромом" на підставі постанови слідчих про заборону виїзду.

Нині тривають слідчі дії в центральному офісі НАК "Нафтогазу України". Частина співробітників залишила будівлю компанії.

Також повідомляється, що слідчі в п’ятницю 21 березня повідомлять голову Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" Євгена Бакуліна про підозру у вчиненні злочину.

Про це заявляє начальник Головного слідчого управління МВС України Віталій Сакал.

"На даний час підготовлено підозру у скоєнні низки епізодів злочинів. Сьогодні буде оголошено цю підозру", — сказав він на брифінгу в п’ятницю.

Сакал також повідомив, що найближчими днями суд обере Бакуліну запобіжний захід.

"Сума, яка фігурує в матеріалах слідства, це близько $ 4 млрд. Паралельно як в деяких офісах НАК "Нафтогаз України", так і в офісах комерційних структур, які працювали з "Нафтогазом", проводяться обшуки. Вилучається документація", — розповів він.

Як стало відомо пізніше, інформацію про затримання Бакуліна підтвердив народний депутат Микола Княжицький.

Бакуліна вивезли з офісу компанії в інвалідній колясці та посадили в припаркований поруч автомобіль без розпізнавальних знаків міліції, а не в одну з двох машин "швидкої допомоги", що стоять поряд із будівлею.

Водночас деякі народні депутати, зокрема "регіонал" Сергій Кацуба, намагалися перешкоджати затриманню голови НАК "Нафтогаз України" та наполягали на його негайній госпіталізації.

Аваков незабаром назве імена політиків з колишньої і чинної влади, причетних до корупції в нафтогазовій галузі

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявляє, що в рамках розслідування корупційних схем в нафтогазовій галузі України з’являться імена відомих людей як з колишньої, так і чинної влади.

"Є підстави вважати, що будуть названі імена, прізвища дуже відомих людей як з минулого політикуму, так і з чинного" — сказав Аваков на брифінгу в п’ятницю 21 березня.

"Я хочу окремо заявити і попередити всіх тих, хто намагається тиснути на слідство і намагається впливати на цей процес, що буду реагувати на це, в тому числі в публічній сфері, щоб не допускати політичного впливу на процес розслідування цієї резонансної справи", — підкреслив голова МВС.

При цьому він зауважив: "Перші корупційні паростки намірів в новій системі влади, в нових органах влади вже є. Тому вкрай важливо сьогодні публічно говорити про ті злочини, які зараз розслідуються".

Раніше повідомлялось, що співробітники Управління з боротьби з економічною злочинністю МВС проводять вилучення документів у центральному офісі НАК "Нафтогаз України". Роботу компанії паралізовано.

Бакулін очолює "Нафтогаз України" з березня 2010 року, до того керував компанією з березня по грудень 2007 року.

Бакулін, 1956 р.н., більш як 20 років пропрацював на Лисичанському нафтопереробному заводі (НПЗ, Луганська обл.), з липня 2001 року по травень 2003 року очолював ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез", що експлуатувало Лисичанський НПЗ, а з червня 2003 року по березень 2005 року, а також з вересня 2006 року — "Укргазвидобування".

"Нафтогаз України" об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.