СБУ затримала отамана "Кримської паланки"

Марина Остапенко

Служба безпеки України затримала під час спроби в’їзду з території Криму отамана об’єднання козаків Криму "Кримська паланка".

Як розповіла у четвер, 24 квітня, на брифінгу в Києві керівник прес-центру СБУ Марина Остапенко, 23 квітня в рамках антитерористичної операції СБУ затримала цю людину — громадянина Ю., який намагався в’їхати з Криму, передає "Інтерфакс-Україна".

"У лютому-березні 2014 року за координації представників російської розвідки, використовуючи можливості підконтрольних йому суспільних структур громадянин Ю. організував і брав безпосередню участь у сепаратистських заходах на території Криму, зокрема в силових акціях із захопленням російськими диверсійними групами українських військових частин, управлінь органів влади Криму", — зазначила Остапенко.

За її словами, цей чоловік координував участь проросійських організацій у масових заворушеннях у Донецькій і Луганській областях, які супроводжувалися погромами і опором представникам влади із застосуванням зброї, також із захопленням державних будівель.

"Встановлено, що затриманий за вказівкою ФСБ РФ організував відправлення з території Криму груп козаків для участі в екстремістських і сепаратистських заходах у східних регіонах нашої держави. Крім того, він поширював антиукраїнські настрої на території Запорізької, Херсонської, Дніпропетровської, Одеської областей", — наголосила Марина Остапенко.

За її словами, стосовно цієї людини СБУ відкрила кримінальне провадження за ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України), ст.111 (держзрада) і ч.1 ст.294 (масові заворушення) Кримінального кодексу України.

Нагадаймо, раніше в СБУ заявили, що затримано двоє осіб, які входили в диверсійну групу полковника Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил Росії Ігоря Стрєлкова.