Юрист: Тимошенко виграє всі справи в Євросуді, а українська влада поводиться наче страус

Відомий адвокат Валентина Теличенко вважає, що екс-прем’єр-міністрка Юлія Тимошенко має усі шанси виграти свої справи у Європейському суді з прав людини

Відомий адвокат Валентина Теличенко вважає, що екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко має всі шанси виграти свої справи у Європейському суді з прав людини.

"З такою кількістю порушень у судових провадженнях проти Тимошенко вона виграє всі свої справи в ЄСПЛ", — вважає Теличенко, передає Тиждень.ua.

При цьому вона наголосила, що українська влада сьогодні, здається, не хоче аналізувати негативних для держави наслідків від цих європейських рішень.

"Мені це нагадує поведінку страуса – поки хвіст не вискубли, голову він тримає в піску", — зазначила юрист.

Як відомо, рішення Євросуду за першою скаргою Тимошенко, яка була подана 28 серпня 2012 року, очікується уже найближчим часом.

У своїй скарзі екс-прем’єр стверджує: її взяття під варту було політично мотивованим, не було судового перегляду законності її утримання під вартою в Київському СІЗО, умови утримання були неадекватними, без надання належної медичної допомоги, вона перебувала під цілодобовим спостереженням у харківській клініці.

15 жовтня ЄСПЛ відкрив провадження за ще однією скаргою Тимошенко — про порушення її права на справедливий суд через політичні мотиви.

Раніше повідомлялося, що казначейство виплатило екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку матеріальну компенсацію за рішенням ЄСПЛ.