"Батьківщина" вимагає від влади припинити репресії проти активістів у Вінниці

Партія "Батьківщина" вимагає від влади негайно припинити репресії проти представника Вінницької обласної організації "Батьківщина молода" Вадима Кудіярова та інших осіб, у квартирах яких сьогодні, 8 лютого, проведено обшуки

Партія "Батьківщина" вимагає від влади негайно припинити репресії проти представника Вінницької обласної організації "Батьківщина молода" Вадима Кудіярова та інших осіб, у квартирах яких сьогодні, 8 лютого, проведено обшуки.

Про це йдеться у заяві "Батьківщини", розміщеній на сайті політсили.

У "Батьківщині" зазначили, що переслідування активістів у Вінниці є частиною репресивних заходів по всій Україні.

"Нацьковуючи на активістів міліцію, влада демонструє план урегулювання політичного конфлікту так, як вона собі його бачить. Полягає він у наступному: нате вам так званий закон про амністію, а ми тим часом будемо переслідувати і саджати у в’язниці, відкривати нові кримінальні справи і калічити долі людей", — сказано у заяві.

У "Батьківщині" також наголосили, що влада залишається глухою до будь-яких вимог щодо припинення переслідувань.

"Навпаки, поки Майдан мирно очікував на розв’язання політичної кризи шляхом переговорів і пошуку рішень у парламенті, режим продовжує свою брудну роботу", — сказано у заяві.

"Замість того, щоб врегулювати конфлікт і просити вибачення у суспільства за скоєне, режим продовжує ескалацію, у тому числі репресуючи молодь. Це нагадує самовбивцю, який вже кинувся зі скелі, але по дорозі вирішив пустити собі у скроню кулю", — вважають у "Батьківщині". У той же час у прес-службі "Батьківщини молодої" повідомили, що наразі Кудіярова відпустили з міліції.

Наразі слідчі дії проводяться відносно ще 8 членів організації, поінформували в "Батьківщині молодій", додавши, що опрацьовують юридичну сторону їх захисту.

Раніше повідомлялося, що сьогодні близько 8-ї години ранку в квартирі голови Вінницької обласної організації "Батьківщина молода" Кудіярова провели обшук. Активіста затримали та доправили в ГУБОЗ у Вінницькій області.

За даними "Батьківщини молодої", проти активіста підготовлено кримінальне провадження з приводу захоплення адмінбудівлі — Вінницької облради.

"Під час обшуку слідча група вилучила ноутбук, сім-карти, куртку, в якій був активіст. Кудіяров повідомив, що ще як мінімум у 3-х активістів "Батьківщини молодої" сьогодні вранці також провели обшук", — йдеться у повідомленні.

Пізніше також у "Свободі" повідомили, що міліція проводить обшук у помешканні члена Вінницького обласного комітету ВО "Свобода" Володимира Барцьося, який також є помічником народного депутата України Андрія Мохника.

За словами Барцьося, працівники слідчого управління міліції у Вінницькій області, які проводять обшук, пояснили свої дії постановою суду від 7 лютого, де зазначено, що активіст місцевої організації ВО "Свобода" Барцьось під час штурму 25 січня приміщення Вінницької ОДА координував дії "свободівців". Міліціонери, зазначив активіст, повідомили, що шукають палиці та іншу зброю, а також документи, що свідчать про заклики до вчинення незаконних дій.