Пшонка вимагає від підлеглих вручати більше "підозр" у скоєнні злочинів

Пшонка вимагає від підлеглих вручати більше "підозр" у скоєнні злочинів

Генпрокурор Віктор Пшонка вимагає від підлеглих більшої кількості вручення підозри у скоєнні злочинів за кримінальними провадженнями, що свідчитиме про розкриття злочинів. Про це він заявив, виступаючи на нараді працівників прокуратури за участю президента, присвяченій діям норм нового Кримінального процесуального кодексу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Ми маємо розуміти, що нас не влаштовують 37% проваджень, за якими висунуто підозри. Таких проваджень має бути абсолютна більшість. Рівень розкриття злочинів впливає на сприйняття суспільством ефективності проведеного реформування кримінального судочинства", — заявив генпрокурор.

Крім того, Пшонка вважає, що адвокати повинні більшою мірою користатися правами, наданими їм новим КПК.

"Ми сподіваємося на професійну змагальність у судовому процесі. Натомість сьогодні захист, майже 40 тисяч адвокатів, іще неефективно використовують надані їм процесуальні важелі", — сказав Пшонка.

Він наголосив, що це "зумовлює певні непорозуміння в суспільстві та безпідставні нарікання обвинувального ухилу в бік прокурорів і суддів".

"Об’єктивно оцінюючи ситуацію, ми розуміємо, що захист має набути відповідного досвіду, а органи адвокатського самоврядування – прискорити цей процес. Зі свого боку прокурори також мають підвищити рівень змагальності. Процесуальні резерви в цьому напрямі прокурори мають", — заявив генпрокурор.

Пшонка також зобов’язав прокурорів інформувати людей про свою роботу, забезпечуючи гласність діяльності органів прокуратури.

"Прокурор – це публічна особа. Його діяльність постійно перебуває в полі зору громадськості, й нерідко це супроводжується різними спекуляціями опонентів і поширенням відомостей, які навмисне перекручуються. Тому кожен прокурор має приділити особливу увагу питанню забезпечення гласності своєї діяльності", — сказав генпрокурор.

При цьому Пшонка стверджує, що Генпрокуратурі "є чим пишатися, але про це відомо лише обмеженому колу осіб".

Тому він закликав підлеглих: "Інформуйте людей. Це вам завдання від генерального прокурора".

Раніше повідомлялося, що Пшонка попросив главу держави підтримати ініціативу прокуратури про якнайшвидше схвалення Кодексу про кримінальні проступки.

Нагадаймо, новий Кримінально-процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада 2012 року. Він фактично перетворив Україну на поліцейську державу. Таку думку, наприклад, висловив відомий адвокат Сергій Власенко.

За сто днів дії нового Кримінального процесуального кодексу в Україні (на 15 березня 2013) 500 осіб взято під домашній арешт, жоден не заарештований за поданням податкових органів, значно розвантажилися слідчі ізолятори, зазначає керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента Андрій Портнов.