ЄС підпише з Україною Угоду про асоціацію на Вільнюському саміті, переконаний Лавринович

ЕС підпише з Україною угоду про асоціацію на Вільнюському саміті, переконаний Лавринович

Міністр юстиції Олександр Лавринович упевнений у тому, що Європейський Союз підпише на Вільнюському саміті Угоду про асоціацію з Україною.

Про це міністр заявив у четвер, 20 червня, під час міжнародної конференції "Питання захисту прав людини і громадянина органами конституційної юрисдикції в сучасних умовах", яка відбувається у Ялті, передає УНІАН.

"Я переконаний, що підписання цієї угоди має відбутися. І воно необхідне як для України, для українських громадян, як один із елементів євроінтеграції в єдину європейську родину, так і для країн Європейського Союзу", — сказав міністр.

При цьому Лавринович зазначив, що ті умови, на виконанні яких українською стороною неодноразово наголошували європейські чиновники, будуть реалізовані і не перешкодять підписанню Угоди.

"Що стосується окремих моментів за планом, окремих позицій, які повинні передувати цьому підписанню, то переважно по тих напрямах, які були позначені на Брюссельському саміті в січні, то вони виконуються на достатньому рівні", — повідомив Лавринович.

Нагадаймо, Україна і ЄС розпочали переговори про Угоду про асоціацію в 2007 році, а про зону вільної торгівлі, що є складовою Угоди про асоціацію, — в 2008 році.

19 грудня 2011 року сторони заявили про завершення переговорів, а 30 березня 2012 року парафували угоду.

10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС схвалила висновки стосовно України, в яких зазначила, що готова підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту "Східного партнерства", запланованого на кінець листопада цього року, за умови прогресу України в питаннях зміни виборчого законодавства, розв’язання проблеми вибіркового правосуддя і продовження реформ у рамках Порядку денного асоціації.