Євроомбудсмен: неправильно використовувати слово "амністія" до учасників масових протестів в Україні

вроомбудсмен: неправильно використовувати слово "амністія" до учасників масових протестів в Україні

Комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс вважає, що в Україні неправильно використовувати слово "амністія" відносно до учасників акцій масових протестів.

"Це слово часто використовується в Україні і це проблема. Амністія застосовується до людей, участь яких у тих чи інших злочинах доведена. В Україні було затримано дуже багато людей, які навіть були просто випадковими перехожими", — сказав він на прес-конференції в Києві у понеділок, 10 лютого, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Європейський омбудсмен вказав, що часто суди приймали рішення про запобіжний захід, у тому числі арештів, демонстрантів, без належної аргументації.

Муйжніекс також відзначив необхідність ліквідації прогалин у законодавстві у сфері свободи мирних зібрань.

Окрім того Комісар Ради Європи з протягом місяця обіцяє скласти звіт за результатами свого відвідування України та аналізу ситуації з дотриманням прав людини під час протестних акцій і представити його різним органам та інституціям Євросоюзу.

"Ми повернемося до Страсбурга і напишемо звіт. Зазвичай це триває 2-3 місяці, але зараз у нас немає стільки часу. Я планую завершити його протягом місяця" — сказав він.

Євроомбудсмен пообіцяв поділитися своїми висновками з колегами із Ради Європи, ПАРЄ, Комітету міністрів Ради Європи та генсеком організації.

При цьому Муйжніекс наголосив, що не знає, як скористаються його аналізом інші інституції ЄС і що він не уповноважений закликати до введення тих чи інших заходів проти порушників прав людини.

Водночас Євроомбудсмен повідомив, що має намір продовжувати діалог із українською владою і висловив припущення, що у нього ще буде привід приїхати в Україну.

Нагадаймо, так званий "закон про амністію" був ухвалений у Верховній Раді пізно ввечері 29 січня. Опозиція наполягала на звільненні учасників акцій без будь-яких умов і згодом назвала закон авторства Мірошниченко "законом про заручників".

31 січня президент України Віктор Янукович підписав закон "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідувань і покарання осіб у зв’язку з подіями, які мали місце під час проведення мирних зібрань".


Сайт продается

Цена: 500$

Обращатся : [email protected]