В ОБСЄ "референдум" 11 травня називають нелегальним і провокаційним. На вибори президента направлять 1130 спостерігачів

Нинішній голова ОБСЄ, президент Швейцарії Дідьє Буркгальтер назвав незаконними та провокаційними "референдуми" на сході України

Нинішній голова ОБСЄ, президент Швейцарії Дідьє Буркгальтер назвав незаконними та провокаційними "референдуми" на сході України.

"Референдуми, що відбулися напередодні у низці населених пунктів на сході України, несумісні з українською Конституцією і тому нелегальні", — заявив Буркгальтер на міністерській зустрічі Євросоюзу у Брюсселі в понеділок, 12 травня, передає "Інтерфакс-Україна".

1130 міжнародних спостерігачів приїдуть на президентські вибори в Україні

"Це свого роду провокаційна акція, якої необхідно уникати", — наголосив нинішній голова ОБСЄ.

"Важливо, щоб ці референдуми не здобули міжнародного визнання", — заявив Буркгальтер.

Також Буркгальтер повідомив, що в ОБСЄ вирішили призначити німецького дипломата Вольфганга Ішінгера (Wolfgang Ischinger) своїм парламентером щодо налагодження діалогу в Україні.

"Український уряд прийняв нашу пропозицію призначити посла Ішінгера модератором від ОБСЄ", — повідомив Буркгальтер.

68-річний Вольфганг Ішінгер — визнаний експерт у міжнародних відносинах, зазначає французька газета Le Figaro. Зокрема, в різний час він був послом Німеччини в США та Великій Британії, а з 2009 року він є керівником щорічної Мюнхенської конференції з безпеки.

Крім того, Буркгальтер представив на засіданні комітету міністрів ЄС дорожню карту щодо врегулювання українського конфлікту.

"Ми досягли критичного моменту в цій кризі. Необхідно якнайшвидше перейти до співпраці", — заявив він під час свого виступу.

Нагадаймо, 11 травня в Донецькій і Луганській областях сепаратисти провели так званий референдум про визначення статусу регіону.

Вони стверджують, що 89% громадян проголосували за державну самостійність самопроголошеної Донецької народної республіки.

Голова "ЦВК" з проведення псевдореферендуму про незалежність так званої Луганської народної республіки Олександр Малихін повідомив, що 94-98% виборців проголосували за відокремлення регіону.

Відповідно до українського законодавства, згадане опитування не має юридичної сили і його проведення не визнають ОБСЄ, ЄС, США і низка інших країн світу.

1130 міжнародних спостерігачів приїдуть на президентські вибори в Україні

Бюро демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ направить одну з найбільших в історії місій спостерігачів на дострокові президентські вибори в Україні 25 травня, повідомив Дідьє Буркгальтер.

"Вільні та справедливі вибори відповідно до міжнародних стандартів є невід’ємною умовою для стабілізації ситуації в країні", — заявив Буркгальтер.

За його словами, проведення таких виборів є частиною запропонованої ОБСЄ "дорожньої карти" з подолання української кризи.

Буркгальтер повідомив, що сто спостерігачів зі складу довгострокової місії вже направлені у всі регіони України.

"Додатково 900 короткострокових спостерігачів будуть спрямовані в країну незадовго до самих виборів", — сказав він.

У день виборів БДІПЛ об’єднає зусилля з місіями Парламентської Асамблеї ОБСЄ та інших партнерських організацій.

"Це буде одна з найбільших місій спостерігачів БДІПЛ за всю історію", — підкреслив чинний голова ОБСЄ.

Він зазначив, що "дорожня карта" пропонує, щоб перший або другий тур виборів був використаний для організації загальнонаціонального, можливо, консультативного плебісциту з ключових питань національного діалогу".

"Це могло б бути можливістю для роздумів з приводу перших найважливіших висновків і рекомендацій національних "круглих столів", а також для визначення важливих відправних точок для продовження конституційного процесу", — сказав Буркгальтер.

Водночас повідомляється, що Центральна виборча комісія зареєструвала ще 316 спостерігачів БДІПЛ/ОБСЄ на президентські вибори в Україні.

Відповідне рішення ЦВК ухвалила на засіданні в понеділок, 12 травня.

Таким чином, кількість спостерігачів за президентськими виборами від БДІПЛ/ОБСЄ збільшилася до 617 осіб.

Загалом, за інформацією ЦВК, кількість міжнародних спостерігачів вже становить 1130 осіб.

Раніше повідомлялося, що Україна запросила на президентські вибори спостерігачів не лише від Парламентської Асамблеї Ради Європи, а й від ОБСЄ, країн Євросоюзу та інших цивілізованих країн.

Нагадаймо, МЗС України отримало "дорожню карту" щодо врегулювання ситуації в Україні, запропоновану ОБСЄ.

У "дорожній карті" запропоновано припинення вогню, деескалації напруженості, налагодження діалогу між сторонами і вибори, — повідомляв Буркгальтер.