Яценюк пообіцяв захищати інтереси російськомовного населення і завантажити підприємства держзамовленнями

Яценюк пообіцяв захищати інтереси російськомовного населення і завантажити підприємства держзамовленнями

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк обіцяє і надалі захищати інтереси російськомовного населення країни.

Підприємства сходу України потрібно завантажити держзамовленнями, щоб протистояти тиску РФ
Яценюк доручив підготувати інвестиційну програму для харківського заводу Малишева
Розслідування замаху на Кернеса треба прискорити — Яценюк

"Ми захищаємо і будемо захищати права російськомовного населення, і чинний закон, який надає російській мові статус регіональної, сьогодні працює в Україні. Якщо необхідно запровадити спеціальний статус російської мови і мови національних меншин у конституційних актах, я думаю, що це має бути предметом загальної дискусії та прийняття рішень", — сказав Яценюк на виїзному засіданні уряд у Харкові в середу, 7 травня.

Він наголосив, що проект нової Конституції необхідно подати до Венеціанської комісії у найкоротші терміни, і супроводити його порівняльною таблицею у разі якщо у політсил надалі залишатимуться розбіжності з окремих питань.

"У рамках нашого діалогу ми маємо у найкоротший термін подати до Венеціанської комісії проект Конституції. Навіть якщо там будуть певні відмінності в позиціях різних політичних сил, вважаю, що такий проект з таблицею відмінностей необхідно надсилати нашим європейським партнерам для отримання їхнього бачення і подальшого завершення конституційної реформи в Україні, якої сьогодні вимагають люди. Люди потребують зміни системи влади, і Конституція — основний документ, що змінює систему влади", — сказав Яценюк.

Прем’єр нагадав, що уряд виступає за децентралізацію влади, передання повноважень у регіони, ухвалення нового Бюджетного і Податкового кодексів.

Зазначимо, що сьогодні, 7 травня, засідання Кабінету міністрів України під головуванням глави українського уряду Арсенія Яценюка проходило в Харкові.

В.о. глави МЗС України Андрій Дещиця заявляв, що Кабмін проведе зустріч у Харкові для продовження "діалогу з регіонами".

Підприємства сходу України потрібно завантажити держзамовленнями, щоб протистояти тиску РФ

Українські підприємства, в першу чергу на Східній Україні, необхідно завантажити державними замовленнями, заявив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

"Нам необхідно завантажити наші підприємства державними замовленнями — це, в першу чергу, стосується підприємств Східної України", — сказав він на виїзному засіданні Кабінету міністрів у Харкові.

Яценюе підкреслив, що зараз це є необхідним для того, аби протистояти тискові Російської Федерації, яка "буде навмисно закручувати гайки, щоб позбавити людей роботи".

За словами прем’єра, на засіданні уряду планується обговорити можливості таких держзамовлень підприємствам оборонно-промислового комплексу, інфраструктури, транспорту та машинобудування.

Яценюк доручив підготувати інвестиційну програму для харківського заводу ім. Малишева

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк доручив підготувати інвестиційну програму для заводу ім. Малишева (Харків).

"Інвестиційна програма заводу Малишева, яка б дала нам чітку картину, як вийти з поточного стану і отримати додаткові замовлення. Я попрошу протягом 10 днів доповісти Кабінетові міністрів, що зроблено, і що необхідно від уряду... Частина ресурсу бюджетного, але більша частина кредитна, якщо будемо бачити реальні контракти", — сказав Яценюк на засіданні уряду.

Він доручив міністрові економрозвитку й торгівлі спільно з керівництвом заводу ім.Малишева і міністром оборони підготувати та внести на розгляд Кабміну пропозицію про держзамовлення на поточний рік, а Міністерству закордонних справ разом з Міністерством оборони та концерном "Укроборонпром" опрацювати питання можливості отримання додаткових замовлень за кордоном.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков запропонував розробити інвестиційну програму модернізації заводу.

"За нашими оцінками, це сума близько $70-80 млн. Але тоді ми зможемо запропонувати ринку абсолютно іншої якості продукцію", — сказав Аваков.

Розслідування замаху на Кернеса треба прискорити — Яценюк

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк просить прискорити розслідування справи про замах на міського голову Харкова Геннадія Кернеса.

"Я прошу вас прискорити розслідування справи, встановити винних осіб та притягнути їх до відповідальності", — сказав Яценюк на виїзноиу засіданні уряду, звертаючись до начальника облміліції Анатолія Дмитрієва.

"А Геннадію Адольфовичу я бажаю одужання, і його родині — найкращого", — додав прем’єр.

У свою чергу Дмитрієв запевнив, що слідство у справі "проходить активно".

Нагадаймо, 28 квітня, близько 12.00 на Кернеса було скоєно замах – його поранили з вогнепальної зброї в спину. Постраждалого прооперували в реанімації міської лікарні швидкої та невідкладної допомоги.

29 квітня Кернеса відправили на лікування до Ізраїлю.

За фактом замаху на міського голову Харкова розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 (замах на умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

Слідство розглядає чотири основні версії замаху. Заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий заявив, що однією із версій є помста з боку сепаратистів.