Сепаратисти в Слов’янську оголосили полювання на україномовних, а мера Штепу вирішили нікому не віддавати

Cепаратисти Слов’янська зізналися, що утримують у себе мера міста Нелю Штепу.

"Знаючи про те, що проти Нелі Ігорівни відкрито кримінальну справу за фактом сепаратизму (...), тому ми вирішили Нелю Ігорівну нікому не віддавати. Вона знаходиться у нас", — заявив лідер сепаратистів В’ячеслав Пономарьов на мітингу біля місцевої міськради, повідомляє кореспондент " Української правди" з місця події.

"Вона в нормальному стані. Просто вчора у неї була маленький криза. Вона після операції. Почувається не дуже добре. Вона написала заяву про складання своїх повноважень", — додав він.

Крім того, лідер сепаратистів Слов’янська В’ячеслав Пономарьов попросив місцевих жителів повідомляти "народній дружині" про всі підозрілі особистості в місті, "особливо тих, які розмовляють українською мовою".

Він також пообіцяв, що в місцевих ЗМІ опублікують телефонний номер для повідомлень про "підозрілих особистостей".

Пономарьов заявив, що в місті заборонені опозиційні політичні сили — "Удар", "Свобода", "Батьківщина" – та агітація за них.

Також лідер сепаратистів повідомив, що 22 квітня у місті відбудеться "перше засідання міської ради", а 11 травня в місті проведуть референдум про федерацію і російську мову.

Раніше депутат Верховної Ради Олександр Бригинець (фракція "Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина") 13 квітня заявляв про те, що Штепа втекла з міста у зв’язку із проведенням Службою безпеки України антитерористичної операції.

15 квітня Штепа заявила, що її нібито підтримка сепаратистів, які захопили місто, була тактичним ходом для звільнення заручників.

Нагадаймо, Донецьке обласне управління Служби безпеки України (СБУ) порушило кримінальне виробництво стосовно міського голови Слов’янська Нелі Штепи за сепаратизм.

Так, у відомстві зазначили, що провадження відкрито за ст. 110 КК України — посягання на територіальну цілісність і недоторканність України.