Президіум кримського парламенту "благословив" кандидатури від Меджлісу на входження до складу Радміну

Меджліс кримськотатарського народу своїм рішенням рекомендував Іслямова і Смірнова для роботи у виконавчих органах влади Криму

Президія кримського парламенту на засіданні в середу 2 квітня ухвалила рішення підтримати призначення виконувачем обов’язків заступника голови Ради міністрів Криму кримськотатарського бізнесмена Ленура Іслямова і рекомендував голові кримського уряду Сергію Аксьонову внести відповідне подання до парламенту, передає "Інтерфакс-Україна".

Крім того, президія підтримала призначення Заура Смирнова на посаду голови Республіканського комітету Республіки Крим у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, також рекомендував Аксьонову внести відповідне подання до кримського парламенту.

Як повідомлялося раніше, Меджліс кримськотатарського народу своїм рішенням рекомендував Іслямова і Смірнова для роботи у виконавчих органах влади Криму.

Як зазначив, виступаючи на засіданні президії, голова кримського парламенту Володимир Константинов, Іслямов поки що рекомендований як в.о. віце-прем’єра, щоб він міг показати, "що впорається з роботою на своїй посаді".

"Ми маємо бути впевнені, що на такій важливій посаді він впорається з цим колом обов’язків. Тому якийсь період часу попрацює виконувачем обов’язків. Якщо питань не виникне ні в нього, ні у Ради міністрів, думаю, він працюватиме на постійній основі", — сказав Константинов.

Також він відзначив важливість посади голови Рескомітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян, на яку запропоновано призначити Смірнова, оскільки цей комітет має розподіляти кошти, що в поточному році парламент Криму має намір виділити на вирішення проблем депортованих.

За словами кримського спікера, ця сума становить близько 200 млн₴

"Ми почали працювати з кримськими татарами, ми закликаємо всіх брати участь у державному будівництві нового Криму, у кого є бажання і компетенції", — сказав голова парламенту Криму.

Крім того, своїм рішенням президія підтримала кандидатуру кримського депутата Едіпа Гафарова на посаду голови постійної комісії Держради Республіки Крим із міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян і рекомендував Константинову внести відповідне подання.

Гафаров був обраний ще до Верховної Ради АР Крим від кримської республіканської організації Партії регіонів.

Раніше голова меджлісу Рефат Чубаров пояснив, що рішення меджлісу про делегування своїх представників до склад Ради міністрів Криму "не носить визнання політичних, правових, економічних та інших змін, що здійснюються в Криму без згоди і поза бажанням кримськотатарського народу — корінного народу Криму".

Більш того, голова меджлісу звернув увагу, що меджлісом кримськотатарського народу представлені лише дві кандидатури, і цього поки достатньо, щоб зрозуміти спрямованість дій і намірів влади у сфері облаштування кримських татар.