Київський адмінсуд зупинив кримський референдум. КС на черзі

Київський адмінсуд зупинив кримський референдум
До Конституційного суду України в п’ятницю 7 березня надійшло конституційне подання в.о. президента України, голови Верховної Ради Олександра Турчинова щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради АР Крим
Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня

Окружний адміністративний суд м.Києва вжив заходів із забезпечення позову прокурора і зупинив дію постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим "Про проведення загальнокримського референдуму".

Про це в п’ятницю, 7 березня, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.

ГПУ порушило справу за розкрадання держмайна в Криму, а СБУ — за посягання на недоторканність України
У Криму екс-"регіонал" мер Білогірська виступив проти сепаратистського референдуму
Депутати ВР Криму вирішили проводити референдум не за законом, а за Тимчасовим положенням

Як наголошується в повідомленні, таке рішення було прийнято з ініціативи Генпрокуратури в п’ятницю. Відповідно до рішення, будь-яким особам заборонено вчиняти дії, спрямовані на виконання постанови або підготовку до нього.

Раніше Генпрокуратура подала позов до Окружного адмінсуду столиці про визнання протиправним та скасування згаданої постанови, яким кримський парламент, ігноруючи конституційні принципи і порушуючи законодавство, постановив увійти до складу Російської Федерації і призначити на 16 березня місцевий референдум з цього питання.

"Відповідно до ч.5 ст.118 Кодексу адміністративного судочинства України, виконання постанов суду з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно", — наголошується в повідомленні Генпрокуратури.

Також повідомляється, що до Конституційного суду України в п’ятницю, 7 березня, надійшло конституційне подання в.о. президента України, голови Верховної Ради Олександра Турчинова щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Верховної Ради АР Крим № 1702-6/14 від 6 березня "Про проведення загальнокримського референдуму".

Як повідомляє прес-служба КС, згідно з Регламентом КС, конституційне подання передано на вивчення до секретаріату суду.

Раніше Турчинов 7 березня підписав указ № 261/2014 "Про припинення дії постанови Верховної Ради Автономної Республіки Крим від 6 Березень 2014 № 1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму".

Нагадаймо, Верховна Рада АРК 6 березня ухвалила рішення про входження автономії до складу РФ, а також звернулася до президента РФ і Федеральним Зборам Російської Федерації з пропозицією про початок процедури входження АРК до складу Росії як суб’єкта РФ.

Також Верховна Рада АРК ухвалила рішення перенести референдум про статус Автономної республіки Крим з 30 на 16 березня.

Крім того, Севастопольська міськрада VI скликання на позачерговій сесії 6 березня ухвалилааналогічне рішення.

Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування у зв’язку з постановою депутатів Верховної Ради Криму про входження автономії до складу РФ за ч.3 ст.110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).