Будь-який зовнішній тиск зустріне спротив в Україні, запевнив Янукович

Будь-який зовнішній тиск зустріне спротив в Україні, запевнив Янукович
Янукович підкреслив, що Україна зацікавлена мати гарні, добрі відносини з Європейським Союзом, з Росією, зі Сполученими Штатами, з Китаєм

Президент України Віктор Янукович заявляє, що в Україні не сприйматимуть зовнішній тиск від будь-якої країни.

Про це він сказав в інтерв’ю журналісту Віталію Коротичу, яке у п’ятницю 14 лютого транслював телеканал "Інтер".

Янукович сподівається, що Майдан виконає умови "закону про заручників"
Янукович: питання федералізації України сьогодні не актуальне
У влади достатньо сил, щоб поставити на місце будь-кого, запевнив Янукович
Янукович готовий провести загальнонаціональний референдум з найгостріших питань
Янукович закликав опозицію до компромісу для подолання політичної кризи
В Україні буде створено механізм щодо захисту середнього і малого бізнесу, пообіцяв Янукович

"Будь-який зовнішній тиск на Україну він буде зустрічати не менший супротив тут, в Україні. І навколо цього також буде об’єднуватись суспільство. Втручатись в наші справи ми не повинні дозволяти нікому", — наголосив він.

Янукович підкреслив, що Україна зацікавлена мати гарні, добрі відносини з Європейським Союзом, з Росією, зі Сполученими Штатами, з Китаєм.

"Я хочу сказати, що зараз на порядку денному стоїть питання, стратегічне питання оновлення стосунків з Європейським Союзом, з Росією, зі Сполученими Штатами Америки, з Китаєм", — наголосив він.

Янукович пояснив, що стратегія України повинна бути спрямована на захист національних інтересів.

"Нас це ніколи не влаштує", — сказав він.

За його словами, Україна сьогодні веде переговори з Європою, з Росією, зі Сполученими Штатами Америки.

"Ми роз’яснюємо, що Україна – це суверенна держава, незалежна держава, і якщо ми приймаємо будь-які рішення, вони повинні відповідати національним інтересам", — сказав Янукович.

Янукович сподівається, що Майдан виконає умови "закону про заручників"

Також Янукович сподівається, що Майдан виконає умови закону про амністію.

Він наголосив, що сьогодні судова система, органи прокуратури, правоохоронні органи, слідчі органи працюють над виконанням цього закону.

"Тобто йде звільнення людей, я також звертався через свої можливості, різні можливості, і до мітингувальників, і, безумовно, до правоохоронної системи з тим, щоб якомога скоріше ми відкрили шлях до реалізації цього закону. Як це буде реалізовано, ми побачимо вже в найближчі дні. Але в мене є переконання, що переможе здоровий глузд", — заявив президент.

Голова держави підкреслив, що для нього на сьогодні немає нічого важливішого, ніж встановлення миру в Україні.

"Я не хочу, щоб це продовжувалось. Про це говорять люди, врешті-решт, сьогодні про що люди більш за все думають? Встановити мир, і друге — розпочати нормальне життя", — сказав Янукович.

На його думку, далі вже можна вести мову про робочі місця, розвиток економіки, який дасть можливість піднімати соціальні стандарти, пенсії.

"Це головне, що ми повинні робити. Для нас всі ці фактори, такі як оновлення взаємних стратегічних відносин з нашими партнерами, далі — встановлення громадського миру і порядку в Україні, і третє — це суспільний розвиток України — ці три питання вони є невід’ємні складові, до яких ми повинні прийти", — сказав Янукович.

Раніше повідомлялося, що 14 лютого останній з 234 протестувальників був звільнений під варти. У Раді ВО "Майдан" заявили, що вважають за можливе виконати зі свого боку вимоги закону про амністію після звільнення всіх затриманих активістів.

Генеральний прокурор України Віктор Пшонка підтвердив, що всіх осіб, затриманих під час акцій протестів, звільнено. "Було затримано 234 людини, й сьогодні жодна з них не утримується під вартою", — сказав він на прес-конференції в Києві.

Раніше органи прокуратури підготували клопотання щодо пом’якшення запобіжного заходу всім підозрюваним, яким інкримінують вчинення масових заворушень, хуліганських дій, блокування адміністративних приміщень, транспортних комунікацій протягом січня цього року.

Нагадаймо, 29 січня народні депутати з фракцій Партії регіонів та КПУ підтримали законопроект "регіонала" Юрія Мірошниченка "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" про амністію затриманих учасників Євромайдану.

Документ передбачає амністію для затриманих активістів, якщо протестувальники впродовж 15 днів звільнять адмінбудівлі.

Опозиція виступала категорично проти ухвалення цього законопроекту, вимагаючи амністію затриманих активістів без будь-яких умов.

Закон було опубліковано 1 лютого, а 2 лютого він набув чинності.

Янукович: питання федералізації України сьогодні не актуальне

Крім того, Янукович заявляє, що питання федералізації України сьогодні не на часі.

За словами президента, ідея федералізації "давно блукає коридорами" влади, в суспільстві йде дискусія.

"Зараз не час, не на часі це", — наголосив Янукович.

Водночас він навів як приклад Німеччину, де федералізація дає позитивні результати: "Якщо подивитись на Німеччину, що дала федералізація Німеччині? Сьогодні німці кажуть, що вони отримали реальний, дієвий механізм, який впливає на справедливість розподілу державних коштів".

За словами Януковича, треба вивчити це питання.

"Можливо, проводити цю роботу в дискусіях, створення умов, тому що сьогодні нам ще не вистачає достатньо інформації. І будь-які такі доленосні питання ні в якому разі не можна вирішувати на емоціях", — сказав президент.

Янукович вважає, що потрібно все зважити.

"Нам треба берегти нашу державу. От про це ми повинні думати. Нам треба берегти те, що є, і навчитись домовлятись. В цьому я переконаний. У всіх повинно вистачити терпіння і відповідальності за майбутнє, за наших дітей", — додав він.

Зазначимо, експерти вважають тему федералізації України надуманою, політизованою і такою, що не має під собою жодних підстав.

Так, на прес-конференції 11 лютого в Києві політик, правозахисник, політв’язень радянських концтаборів Степан Хмара висловив думку, що тема федералізації України розкручується ззовні.

Лідер УДАРу Віталій Кличко заявив, що федералізація України — це шлях до знищення, і ті, хто закликає ставати на цей шлях, — це люди, які працюють проти України.

Розмови про зміну державного ладу, а саме про федералізацію України — це спроба зміни державного ладу незаконним способом, а отже — кримінальний злочин, вважають у ВО "Свобода".

А лідер КПУ Петро Симоненко переконаний, що федералізація потрібна, щоб врятувати територіальну цілісність і економічний суверенітет України.

У влади достатньо сил, щоб поставити на місце будь-кого, запевнив Янукович

У влади достатньо сил для того, щоб поставити на місце будь-кого, сказав Янукович.

Говорячи про економічну ситуацію в Україні, Янукович задав риторичне питання:

"Чому сьогодні, наприклад, все зупинилося? Тому, що побачили, що спокою немає, побачили, що немає стабільності" — зауважив він.

За його словами, саме тому він сьогодні закликає всіх до компромісу: "ціна боротьби за владу не повинна бути такою високою". "Не можна боротися за владу ціною погіршення людей, чи, не дай Боже, ціною крові. От про це йде мова. Тому політики, всі політики, повинні розуміти, кожен з політиків, свій рівень відповідальності. І коли йдуть заклики до непримиренної боротьби, озброюватись, захоплювати і так далі, радикальні. Я вам скажу, що це небезпечно. В нас достатньо сил для того, щоб поставити на місце будь-кого, але ми не хочемо, щоб при цьому постраждали невинні люди. Тому ми підходимо до цих питань дуже-дуже зважено. Дуже обережно", — наголосив він.

"За це можна критикувати також, але ми повинні завжди спиратись на те, що у людей є розум і є мудрість українського народу. І ми повинні зробити все, бути впевнені в тому, що ми зробили все для того, щоб не допустити насильства і кровопролиття", — додав він.

Нагадаймо, раніше, 24 січня, Янукович у ході зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій заявив, що ніколи не розумів насильства і що йому шкода людей, які протестують на майданах.

Янукович готовий провести загальнонаціональний референдум з найгостріших питань

Також Янукович висловлюється за необхідність проведення загальнонаціонального референдуму з найболючіших питань, що хвилюють народ.

Він висловив незадоволення тим, що у Верховній Раді не підтримують ідею позбавлення народних депутатів привілеїв, а також часткового зняття з них недоторканності.

"Ну як може бути народний депутат недоторканним, щоб до нього ніхто не підійшов?", — зауважив президент.

"Коли кажуть про європейські стандарти і про демократію, а не голосують про зняття недоторканності чи про зняття привілеїв чи пільг, що це означає? Що це об’єднуються навколо власних інтересів і власні інтереси перемагають там, під куполом, інтереси українського народу. Отої купки людей, 450 депутатів, перемагають 46 мільйонів. Уявіть собі!", — обурився голова держави.

Янукович повідомив, що має величезну кількість листів, звернень громадських об’єднань, окремих громадян.

"Прийняти рішення і в решті-решт провести загальнонаціональний референдум по більш болючим питанням, які сьогодні хвилюють український народ. Я не можу сьогодні по закону заборонити це, коли люди почнуть згуртовуватись навколо цих питань і створювати такі ініціативні групи і збирати підписи людей…", — сказав Янукович.

Він пообіцяв, що підтримає ідею референдуму, якщо буде відповідна ініціатива.

"Як тільки це буде зроблено, як тільки люди об’єднаються і поставлять це питання – буде референдум", — наголосив президент.

Янукович закликав опозицію до компромісу для подолання політичної кризи

Також Янукович закликає опозицію до компромісу задля подолання політичної кризи в країні.

"Сьогодні є перемир’я – це перший крок. Наступний – це мир. Це мета, тому пошук компромісів, який ми пропонуємо, коли ми йдемо на поступки… Безумовно, ми звертаємось і до опозиції, щоб вона також йшла на поступки. Мова не в тому, хто програє — влада чи опозиція", — наголосив Янукович.

Він зізнався, що його "штовхали і штовхають" до різних варіантів вирішення кризи.

"Я хочу сказати, що сьогодні мене штовхали і штовхають до різних, як кажуть, засобів, способів, як розібратися в цій ситуації, але я хочу сказати, що я не хочу воювати. Я не хочу, щоб будь-які рішення приймались шляхом таким радикальним", — заявив Янукович.

Він наголосив, що хоче зберегти державу, хоче відновити стабільний розвиток.

"Це моя мета. І все, що сьогодні ми робимо, ми робимо заради того, щоб в країні встановився мир", — зауважив він. На переконання голови держави, має виграти Україна.

"Це наша мета. Нам треба показати сьогодні всім, що ми здатні зберегти нашу країну, що ми здатні зберегти мир", — підкреслив Янукович.

Також, за його словами, потрібно показати, що Україна — це держава, яка має достатньо здорових сил, і українці здатні "розібратися в своїй хаті і навести лад". "Я вдячний багатьом тим, хто сьогодні емоції свої утримав і вже почав думати прагматично, як кажуть, з холодною головою. Це чудово. Мені однаково боляче, коли страждають люди і з однієї, і з другої сторони. Цього не повинно бути, і тут ми повинні зробити все для того, щоб утриматись від радикалізму. І всі повинні знати, що є межа… за яку ніхто не повинен переходити", — наголосив він.

Нагадаймо, Микола Азаров 28 січня 2014 року подав заяву про відставку з посади прем’єр-міністра України. Президент прохання про відставку задовольнив, а також відправив у відставку весь Кабінет міністрів.

25 січня Янукович запропонував лідеру фракції Батьківщина Арсенію Яценюку посаду прем’єр-міністра, а лідеру партії УДАР Віталію Кличко — віце-прем’єра з гуманітарних питань.

27 січня після переговорів між представниками влади та опозиції член робочої групи з врегулювання політичної ситуації, міністр юстиції Олена Лукаш заявила, що Яценюк відмовився очолити уряд.

5 лютого Яценюк заявив, що готовий очолити уряд за умови відновлення дії Конституції у редакції 2004 року і формування Кабінету міністрів виключно опозицією.

В Україні буде створено механізм щодо захисту середнього і малого бізнесу, пообіцяв Янукович

В Україні буде створено механізм щодо захисту середнього і малого бізнесу, сказав Янукович.

За його словами, сьогодні виникло питання, як створити механізми захисту малого і середнього бізнесу.

"Якщо великий бізнес себе вже десь знайшов – і як захищатись і так далі, і в парламенті має зв’язки, то малий і середній бізнес таких можливостей не має", — наголосив президент.

Він розповів, що свого часу йому доводилось боротись з рекетом: "Колись в далекі часи, коли я почав працювати ще в регіоні керівником, тоді був рекет. Панував. Я звернувся і до бізнесу і, як кажуть, до тих, хто займався цим тиском на бізнес. Звернувся і сказав: одним сказав — не платіть, а другим сказав – не беріть".

"Ми включили громадськість, дали телефони, в тому числі і я свої власні телефони дав. Ви знаєте, нам вдалося подолати цей, це тоді був виклик, тому що розвитку не було в регіоні", — додав він.

Янукович зауважив, що сьогодні також потрібно підходити до питання подолання корупції з різних боків.

"Безумовно, законодавчо, безумовно, треба організаційно, тобто імплементувати ці закони і їх виконувати. І я найбільш зацікавлена людина в цьому, відверто скажу, тому що інколи до мене доходить інформація, що в чомусь є мої власні інтереси. Мій власний інтерес в тому, щоб країна була стабільною, щоб вона розвивалася. І я за ці слова відповідаю. Тому буду виконувати цю роботу найближчими днями, буду організовувати", — сказав президент.

"В тому числі і особисто сам буду займатися цим питанням. Воно для нас має сьогодні вже критичну ціну", — пообіцяв Янукович.