В Ірані побачили на фото "інтим" Ахмадінежада з мамою Чавеса. Той, нібито, не міг відмовити їй

В Ірані побачили на фото "інтим" Ахмадінежада з мамою Чавеса

Духовенство Ірану налаштувалось проти президента Махмуда Ахмадінежада після того, як він "зганьбив" країну своєю "неналежною поведінкою" на похороні лідера Венесуели Уго Чавеса 8 березня. Предметом для критики став занадто інтимний для традицій ісламу жест стосовно матері покійного президента Єлени Фріас, який зафіксовано на фото.

На світлині, яка потрапила в іранські ЗМІ, Ахмадінежад з заплющеними очима стоїть поряд з Фріас, яка притулилася до його щоки обличчям. Мати Чавеса також тримає в своїх руках руки іранського президента, передає NEWSru.com.

"Чіпати людину протилежної статі, яка не є родичем, забороняється за будь-яких обставин, чи то вітальне рукостискання, чи поцілунок у щоку", — заявив духовний наставник Ахмадінежада аятола Мухаммад-Таги Месбах Язді зі складу Вищої ради теологічного центру Кума. Він назвав поведінку іранського лідера "клоунадою" і не гідною президента, через що Ахмадінежад він не зміг "гідно представити свій народ".

"Порушника" ісламських традицій спробував захистити один із його віце-президентів Мохаммад-Реза Міртаджеддіні, який разом з Ахмадінежадом був присутнім на прощальній церемонії. Віце-президент назвав фотографію підробкою. Правда, за це він отримав лише свою "порцію" засудження від духовенства, яке цього разу обурило те, що політик не хоче брати на себе відповідальність за те, що сталося.

Втім, версія про те, що фотографія була підробленою, популярна серед інших прихильників президента. Деякі іранські ЗМІ поширили фото Ахмадінежада, на якому він в такій же позі обіймає спікера Ісламської Консультативної Ради Алі Ардашира Ларіджані. Таким чином вони спробували довести, що цю фотографію було оброблено за допомогою Photoshop, в результаті чого вийшло нове компрометувальне зображення з матір’ю Чавеса на місці чоловіка.

Але The New York Times розбив цю теорію, яка від початку була приречена на провал. Як з’ясувалося, і фотографія Ахмадінежада з Ларіджані не є справжньою. Насправді з Ларіджані обіймався генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Мохаммед ель-Барадеї ще 2007 року. Цю фотографію можна побачити на Radio Free Europe.

Те, що "заборонений" жест з боку Ахмадінежада мав місце, доводять і записи прямого ефіру похорону, викладені на YouTube.

Інші захисники не заперечують, що глава Ірану обійняв жінку, але виправдовують його тим, що це сталося з її провини. Сайт Inn.ir наводить цілу добірку фотографій, на яких Ахмадінежад вітає жінок жестом у вигляді складених рук, який і відображений на фото з матір’ю Чавеса. Видання припускає, що президент не планував нічого більше, аніж цей жест, проте Фріас зрозуміла його неправильно, і поклала свої руки поверх рук Ахмадінежада. Ахмадінежад ж визнав некоректним робити зауваження убитій горем жінці.

Раніше іранський президент висловлював жаль з приводу смерті Чавеса. На його думку, Венесуела втратила мужнього і сильного сина, а світ — мудрого вождя революції.

"Я впевнений, що він повернеться на Землю, як праведний Ісус або Досконала людина", — повідомив він, натякаючи на 12-го шиїтського імама, якого, згідно з повір’ям, також чекає друге пришестя.