Таджицька армія убила десятки бойовиків, імовірно причетних до розстрілу колони військових

Таджицька армія убила десятки бойовиків, ймовірно, причетних до розстрілу колони військових

У Раштському регіоні Таджикистану, де 19 вересня бойовики атакували колону військових, триває спецоперація з ліквідації бандпідпілля. На даний момент відомо про 28 знищених бойовиків, троє з яких померли минулої ночі від тяжких поранень. Крім того, є затримані, але їх точної кількості не повідомляється, передає ИТАР-ТАСС з посиланням на джерела з місця подій.

Пізніше місцеві держтелеканали у спецвипусках новин повідомили про знищення ще п’ятьох екстремістів, які входили до банди польових командирів непримиренної таджицької опозиції, — Абдулло Рахімова (відомого як мулло Абдулло), Аловудіна Давлатова і Мірзохуджі Ахмадова. Імен убитих в інтересах слідства поки що не повідомляють.

Затримано також одного прихильника Ахмадова, доля самого Ахмадова залишається невідомою.

Як повідомляється, Ахмадов останнім часом переховував у своєму будинку Абдулло. Він також організував терористичний табір для підготовки хлопців і підлітків до підривної і диверсійної діяльності.

У будинку Ахмадова знайшли і вилучили велику партію вогнепальної зброї — шість автоматів, три гранатомети, десять мін, 600 патронів і три вибухові пристрої, кожний потужністю 20 кілограмів у тротиловому еквіваленті — за версією слідства, ці пристрої планувалося використовувати для терактів у Душанбе.

Керівництво силових структур загалом украй неохоче надає будь-які дані, побоюючись просочування інформації. Не розкриваються конкретні місця проведення операції, чисельність і склад урядових підрозділів. Не виключено, що з проведенням спецоперації пов’язано повне відключення Раштського району від звичайного і мобільного телефонного зв’язку.

Нагадаймо, рішення про проведення операції було ухвалене після найбільшого з часів громадянської війни 1992-1997 років нападу на військову колону міністерства оборони Таджикистану. Дві військові машини були обстріляні з гранатометів і кулеметів.

Атаку здійснили бойовики місцевого терористичного підпілля, серед яких були найманці — пакистанці, афганці і чеченці. Міноборони країни поклало відповідальність за обстріл військовослужбовців на колишніх польових командирів опозиції.

Військова прокуратура Таджикистану за фактом нападу на військовослужбовців порушила кримінальну справу за статтями "тероризм", "участь в незаконних збройних формуваннях", "вбивство однієї і більше осіб з особливою жорстокістю".

При цьому тільки напередодні Мірзохуджа Ахмадов заявив, що побоюється загострення ситуації на сході країни і закликав уряд не влаштовувати "каральних акцій".

"Хай будуть знайдені і покарані саме ті люди, які вчинили напад на колону урядових сил в ущелині Камароб, які дестабілізують ситуацію в країні. Це справжні дияволи, і Бог обов’язково їх покарає", — сказав він.

Також опозиційна Партія ісламського відродження Таджикистану в заяві, поширеній у вівторок, різко засудила напад, висловила співчуття сім’ям загиблих і закликала таджицький народ до миру і єдності.