Першотравневі мітинги в Москві проходять з гаслами про Донецьк і Луганськ: ми своїх не кидаємо

Традиційною ходою відзначила Першотравень партія "Справедлива Росія"

Першотравнева демонстрація трудящих пройшла на Красній площі в центрі російської столиці. Поряд з вимогами підвищення мінімального рівня оплати праці до прожиткового мінімуму і підвищення рівня захисту профспілок тут були гасла, пов’язані з приєднанням Криму до території Росії і ситуацією на Україні. За даними поліції, в акції взяли участь більше 100 тисяч чоловік.

Мітингувальники пройшли від Покровського собору (він же — собор Василя Блаженного) до Історичного музею, що знаходиться в п’яти сотнях метрів від нього. Очолили колону мер Москви Сергій Собянін, голова Федерації незалежних профспілок Росії Михайло Шмаков, голова Московської федерації профспілок Сергій Чернов, повідомляє NEWSru.com. Люди несли транспаранти з написами, що підтримують приєднання Криму до Росії і осуджують політику української влади.

Сергій Собянін у святковій промові заявив, що в останні роки в Москві відзначається найнижчий рівень безробіття, зростають зарплати, в тому числі у сферах освіти, охорони здоров’я. За його словами, 1 травня — це свято, що дозволяє городянам погуляти по своєму рідному місту. "Я радий, що до Москви повертається така традиція масових ходів, демонстрацій. Люди йдуть з настроєм, із задоволенням", — додав Собянін. Михайло Шмаков, виступаючи на демонстрації, між тим, підняв питання українського конфлікту. Він заявив, що профспілки Росії виступають за мирне вирішення напруженої ситуації на Україні.

Традиційною ходою відзначила Першотравень партія "Справедлива Росія". За даними поліції, у заході в районі Кольорового бульвару взяли участь близько 2,5 тисячі осіб. Колона демонстрантів промарширувала до Пушкінської площі. Демонстранти несли банери і транспаранти з гаслами "За справедливість!", "Справедливість перемагає!", "Своїх не здаємо!". А також — "Слов’янськ, Донецьк, Луганськ — ми з вами".

Очолював колону лідер партії Сергій Миронов. Лейтмотивами його виступу на мітингу стали прийняття Криму до складу РФ і підтримка прихильників федералізації, які намагаються взяти владу на південному сході України. "Соціал-демократична партія "Справедлива Росія" висловлює сьогодні підтримку нашим братам на південному сході України", — заявив Миронов.

Акція партії була намічена на 10:00 мск (09:00 за Києвом). На теперішній час вона вже завершилася.

Заявити свою думку з приводу ситуації в Україні, використавши 1 травня як привід, готувалися раніше й інші партії. Зокрема, в КПРФ хотіли виступити "проти агресивних підривних дій США, інформаційної та фінансової війни, яку розв’язали західні еліти". А непарламентська партія "Родіна" заявляла про намір провести пікет біля українського посольства проти політики нинішньої київської влади.

Традиційна першотравнева хода прихильників КПРФ на чолі з лідером партії Геннадієм Зюгановим почалася на Калузькій площі. Згідно з наміченим маршрутом, вона пройде по декількох центральних вулицях міста до Театральної площі, де відбудеться мітинг, присвячений Дню солідарності трудящих.

В руках у демонстрантів — прапори з партійною символікою та символікою СРСР, прапор так званої Донецької народної республіки, активісти якої захоплюють урядові будівлі. На транспарантах нинішнього першотравневої ходи красуються гасла — антиурядові гасла ("Уряд Медведєва — у відставку!"), антиамериканські ("НАТО, go home!") і фрази на підтримку Криму.