Російських чиновників на військових зборах навчать стріляти з танків і кулеметів

Російській політичній еліті належить пройти перевірку на міцність: з 3 по 5 червня в Москві і Підмосков’ї пройдуть військові збори за участю майже 400 високопоставлених військових чиновників

Російській політичній еліті належить пройти перевірку на міцність: з 3 по 5 червня в Москві і Підмосков’ї пройдуть військові збори за участю майже 400 високопоставлених військових чиновників, повідомляє РБК Daily.

286 депутатів і співробітників апарату Держдуми, 72 сенатора і співробітника Совфеда, 23 співробітника Рахункової палати та дев’ять представників Центрвиборчкому будуть слухати лекції, демонструвати фізичну підготовку, стріляти з танків і кулеметів. Оцінювати боєготовність офіцерів запасу буде особисто міністр оборони Сергій Шойгу.

Заходи пройдуть на трьох майданчиках: у Військовій академії Генштабу, Центральному спортивному клубі армії і на полігоні "Алабіно".

Головна мета заходу — продемонструвати патріотичний настрій політиків — офіцерів запасу у зв’язку з початком проведення 2 червня чергової військової підготовки у Збройних силах, повідомило джерело в думському комітеті з оборони.

У зборах, як повідомляється, візьмуть участь голова КПРФ Геннадій Зюганов, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, перший заступник керівника фракції "Єдина Росія" в Держдумі Микола Булаєв, голова комітету з праці та соціальній політиці Андрій Ісаєв. Всього на збори записалися 104 депутата.

У разі успішного проходження зборів і здачі нормативів учасники зможуть претендувати на присвоєння чергового військового звання.

За три дні перепідготовки учасникам належить прослухати тематичні лекції, здати нормативи з фізпідготовки і пройти полігонні вчення. Мета заходу — продемонструвати патріотизм чиновників і готовність захистити батьківщину від військової загрози.

Політолог Ігор Бунін вважає, що таким чином влада впроваджує у свідомість населення психологію життя в обложеній фортеці. Ці дії добре вкладаються в загальну канву подій, таких як заборона на виїзд за кордон для військовослужбовців і обов’язок звітувати про друге громадянство.

Відзначимо, що нардеп Верховної Ради України Олександр Бригинець подав законопроект, згідно з яким депутатам можуть дозволити йти воювати без складання своїх повноважень, однак ця пропозиція була сприйнята депутатами скептично.