У Нігерії чотирьох геїв засудили до публічного шмагання

У Нігерії чотирьох геїв засудили до публічного шмагання

На півночі Нігерії суд міста Баучі в однойменному штаті засудив чотирьох молодих людей до публічного покарання батогами за одностатевий секс, повідомляє NEWSru.com з посиланням Associated Press. Чоловіки у віці від 20 до 22 років були заарештовані серед десятків інших порушників після того, як у січні президент країни Гудлак Джонатан підписав закон, що забороняє одностатеві шлюби і діяльність організацій, які виступають на підтримку ЛГБТ-спільноти. За порушення нового закону передбачено покарання до 14 років в’язниці.

Чотирьом засудженим може надалі загрожувати і тюремне ув’язнення, якщо правозахисні організації не допоможуть їм виплатити призначений суддею штраф по 20 тис. найр (120 доларів США). Всі четверо були засуджені до 15 ударів батогом і одному року позбавлення волі в разі несплати штрафу.

У січні процес над 10 гомосексуалістами був відкладений після того, як натовп агресивно налаштованих людей намагався закидати камінням обвинувачених, коли їх вели на засідання, і зажадав призначити їм смертний вирок. Правоохоронцям довелося стріляти в повітря, щоб врятувати чоловіків від розправи і розігнати натовп.

Відповідно до чинних у деяких північних штатах Нігерії законів шаріату гомосексуалістів справді можуть засудити до страти через побиття камінням або шляхом смертельної ін’єкції, однак жодного подібного вироку ще не винесено.

У справі чотирьох гомосексуалістів винесли досить м’який вирок, бо ті покаялися і пообіцяли, що одностатеве кохання лишилося в минулому, а самі вони стали на шлях виправлення.

Через побоювання влади, що повторяться виступи гомофобів, про слухання в четвер заздалегідь не оголошувалося. Найближчим часом буде розглянуто справу ще чотирьох людей, звинувачених у гомосексуалізмі.

Зазначимо, що такі ж суворі закони до гомосексуалістів діють у ще одній африканській країні — Уганді. Наприкінці лютого там підписано закон, що посилює покарання за одностатеве кохання. Кримінальне покарання за гомосексуалізм було введено в Уганді ще в 2009 році. Тепер же місцевим жителям, які вперше вступили в одностатевий зв’язок, загрожує до 14 років в’язниці, а за одруження — сім років в’язниці. У разі зараження одним з партнерів другого ВІЛ-інфекцією порушника чекає довічне ув’язнення.

ЗМІ писали, що після ухвалення закону в Уганді почалося "полювання на відьом" — у пресі були опубліковані імена та фотографії 200 осіб, які відкрито заявляють про свою нетрадиційну сексуальну орієнтацію, і тих, хто публічно виступає на захист гомосексуалістів.