Таїландська поліція заарештувала начштабу опозиції

Затриманий Сонтхіярн Чеунрутхайнайтхам

Таїландська поліція вперше заарештувала одного з лідерів антиурядових протестів за порушення закону про надзвичайний стан. Про це 10 лютого з посиланням на місцеві влади повідомляє Lenta.Ru з посиланням на агентство Associated Press.

Як заявили в Департаменті спеціальних розслідувань — спецслужбі, що діє при міністерстві юстиції — затриманий Сонтхіярн Чеунрутхайнайтхам (Sonthiyarn Cheunruethainaitham) був начальником штабу лідера опозиції Сутхеп Тхаугсубан і був другою особою в русі. Представники таїландської спецслужби пообіцяли і далі затримувати керівників антиурядових демонстрантів.

Раніше влада Таїланду виписали ордери на арешт 19 лідерів протестів за порушення закону про надзвичайний стан. Найближчим часом суд розгляне питання про затримання ще 13 керівників демонстрантів. Тим часом, хоча на Сутхепа Тхаугсубана ордер на арешт був виписаний ще в листопаді, весь цей час ні його, ні інших протестних лідерів не затримували.

Влада Таїланду наприкінці січня оголосила в країні надзвичайний стан терміном на два місяці. Захід було приурочено до парламентських виборів, які пройшли 2 лютого. На час дії закону свобода преси і зборів були обмежені. Зокрема, громадянам заборонили збиратися групами більше п’яти осіб. Крім того, поліцію наділили повноваженнями заарештовувати підозрілих осіб без будь-яких доказів їхньої провини, а потім утримувати їх під вартою, не висуваючи звинувачень протягом 30 днів.

Масові демонстрації в Таїланді тривають з листопада минулого року. Протестувальники вимагають відставки прем’єр-міністра Їнглак Чинават, підозрюючи, що вона перебуває під впливом свого брата Таксина Чинавата.Той був повалений з поста голови уряду в 2006 році і зараз живе за кордоном. На думку опозиції, влада в Таїланді має перейти до "Народного комітету", члени якого були б призначені з-поміж найбільш шанованих у країні людей.