Науковцям вперше вдалося зняти на відео "морського змія" у природному середовищі

Оселедцевого короля, або рибу, відому за старовинними легендами як "морський змій", вперше вдалося зняти на відео в природному середовищі існування. Дослідники сфотографували її на глибині близько 463 метрів, повідомляє NEWSru.com з посиланням на Journal of Fish Biology.

Біологи з Університету Луїзіани з 2008 року намагалися "вистежити" оселедцевого короля, який потрапив до Книги рекордів Гіннеса як найдовша з нині живих кісткових риб (може досягати 17 метрів завдовжки). Весь цей час вони працювали в Мексиканській затоці на бурових установках компаній BP, Shell, Chevron у рамках наукового проекту Serpent. Коли вони, нарешті, побачили мету, вони не повірили, вважаючи, що це нафтова труба.

"Якась вертикальна блискуча річ. Але коли ми збільшили зображення, то зрозуміли, що перед нами риба!" — цитує BBC професора Марка Бенфілда.

За оцінками біологів, довжина риби, що потрапила в об’єктив, становила від 5 до 10 метрів.

"Було цікаво спостерігати за тим, як вона плаває. На такій глибині їй вдавалося зберігати велику швидкість", — сказав Банфільд.

Раніше ремінь-рибу бачили тільки, коли вона спливала на поверхню або лежала на березі, вже мертвою. Вона живе на глибині від 200 метрів до 1 кілометра, через що доступ до неї обмежений, і, відповідно, науковці про неї знають мало, пише The Daily Mail.

Вперше оселедцевого короля виявив у 1772 році норвезький біолог Петер Асканіус. За своєї довжини риба дуже вузька і тонка, нагадує змію. Своєрідна "корона" над її головою, утворена відростками спинного плавника, дала рибі оригінальну назву. А в давнину моряки, бачачи на березі напіврозкладені останки, вважали, що вони належать якомусь "морському змію". Іноді рибу-ремінь описували як чудовисько, яке має кінську голову з великою вогненно-рудою гривою.

Нагадаймо, в серпні 2009 року ентузіасти з громадського об’єднання "Свенставікс інтрессеференінг" вперше змогли зняти на відео "лохнеське чудовисько", що мешкає в озері Стурше (Storsjoe) в Центральній Швеції.